Sensacyjny powrót? Ashley Cole może zagrać w Championship!

Dość niespodziewaną informację podały w czwartek angielskie media. Według wielu źródeł, Ashley Cole może wrócić na angielskie boiska. 38-letni obrońca jest w kręgu zainteresowań Derby County. Klub, który chce zakontraktować piłkarza nie jest przypadkowy. 

Jaki jest powód ewentualnego sprowadzenia byłego zawodnika Chelsea? Jak zapewne wielu kibiców wie, trenerem „Baranów” jest Frank Lampard. Anglik prowadzi drużynę z Chamionship od 31 maja 2018 roku. Szkoleniowiec Derby od początku stara się wykorzystywać swoje dobre relacje ze środowiskiem Chelsea. 40-latek wypożyczył m.in. dwóch zawodników ze Stamford Bridge. Tym razem Frank Lampard zamierza sprowadzić do drużyny swojego dobrego znajomego z czasów gry dla „The Blues”.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Ashley Cole od początku roku jest wolnym zawodnikiem. Lewy obrońca przez trzy lata występował w LA Galaxy. Okres w MLS był dla angielskiego defensora całkiem udany. Cole rozegrał w lidze 86 spotkań, w których strzelił trzy bramki oraz zanotował 11 asyst. Jak na zawodnika zbliżającego się powoli do czterdziestki, takie wyniki były imponujące.

Kiedy wydawało się, że Ashley ogłosi zakończenie kariery, całkiem możliwe jest, że zobaczymy jeszcze 38-latka na angielskich boiskach. Według ostatnich doniesień mediów, Derby County poważnie rozważa zakontraktowanie zawodnika do końca obecnego sezonu. Zarząd „Byków” ma nadzieję, że negocjacje w sprawie umowy przebiegną z piłkarzem bardzo szybko i sprawnie. Pomóc ma w tym oczywiście osoba Franka Lamparda.

Ewentualny powrót piłkarza potwierdza fakt, iż klub z Championship ponownie zdecydował się wypożyczyć Maxa Lowe’a. 21-latek wrócił do Derby pod koniec grudnia 2018 roku. Przez ponad dwa tygodnie Lowe wystąpił w dwóch spotkaniach zespołu. W czwartek poinformowano o kolejnym wypożyczeniu młodego Anglika do Aberdeen.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Komentarze

komentarzy