Sergino Dest trafi do Barcelony? Ajax ustalił kwotę

Sergino Dest
Sergino Dest

Sergino Dest w ostatnim czasie znalazł się na celowniku piłkarskich potentatów. Ajax ustalił kwotę oczekiwaną za piłkarza.

Sergino Dest wkrótce opuści Ajax?

19-letni Amerykanin to jedno z odkryć minionego sezonu Eredivisie. Sergino Dest pod koniec ubiegłego sezonu zadomowił się w wyjściowej jedenastce Ajaksu. W 20 ligowych meczach zanotował pięć asyst.

Młody wiek i dojrzała postawa na boisku przyciągnęła europejskich potentatów. Od początku roku media prześcigały się w doniesieniach na temat przyszłości Desta. Według wielu pogłosek, piłkarzem zainteresowali się włodarze Bayernu, Tottenhamu czy Barcelony.

Barcelona najbliżej transferu?

Jak informuje “Sport”, zawodnikowi Ajaksu najbliżej do ostatniego z wyżej wymienionych klubów. “Blaugrana” rozgląda się za nowym prawym obrońcą i już złożyła zapytanie do Amsterdamu. Poza tym kilka miesięcy temu piłkarz sam stwierdził, że jego marzeniem jest gra na Camp Nou. Ajax oczekuje za niego 20 milionów euro, co jest zdecydowanie niższą kwotą niż dotychczas przewidywano.

Gdy pojawiły się plotki o zainteresowaniu ze strony Bayernu, holenderski klub rzekomo ustalił cenę na 30 milionów euro. Tyle bowiem wynosi klauzula w kontrakcie Desta. Ze względu na trudną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, Ajax ma jednak obniżyć żądania.