Sergio Aguero organizuje specjalną konferencję prasową. Argentyńczyk ogłosi zakończenie kariery?

Od końcówki października 2021 roku, Sergio Aguero nie wybiegł na boisko. Argentyńczyk nie dokończył pierwszej połowy starcia z Alaves, skarżąc się na ból w klatce piersiowej oraz problemy z oddychaniem. Badania snajpera „Dumy Katalonii” wykazały poważną chorobę serca. Wiele wskazuje na to, że na specjalnej konferencji prasowej, Sergio Aguero ogłosi zakończenie kariery.

Aguero trafił do Barcelony latem tego roku na zasadzie wolnego transferu. Na swój oficjalny debiut 33-latek musiał czekać do 17 października i meczu z Valencią. Premierowa bramka Aguero miała z kolei miejsce w trakcie rywalizacji z Realem Madryt. Jest to jedyny gol Sergio w barwach „Dumy Katalonii”.

Aguero ogłosi zakończenie kariery?

Niewykluczone, że Sergio Aguero nie poprawi już swojego dorobku w Barcelonie. U Argentyńczyka wykryto poważną chorobę serca. Media spekulowały, iż 33-latek będzie zmuszony do zakończenia piłkarskiej kariery.

Taki scenariusz staje się coraz bardziej prawdopodobny. Barcelona poinformowała bowiem, że w środę o godzinie 12:00 na Camp Nou odbędzie się specjalna konferencja prasowa z udziałem Sergio Aguero i Joana Laporty. Argentyńczyk ma wyjaśnić swoją przyszłość.

Według Fabrizio Romano, Aguero ogłosi zakończenie kariery z powodu choroby serca.