Sergio Aguero wróci do LaLiga?

Sergio Aguero
Sergio Aguero

Tylko do końca obecnego sezonu ważna jest umowa Sergio Aguero z Manchesterem City. Wszystko wskazuje na to, że Argentyńczyk zakończy swoją wieloletnią przygodę z ekipą „The Citizens”. W związku z faktem, iż 32-latek może związać się z nowym zespołem na zasadzie wolnego transferu, Aguero najprawdopodobniej będzie miał okazję podpisać całkiem ciekawy kontrakt. Według doniesień mediów, zainteresowanie napastnikiem wykazuje Barcelona.

Olbrzymiego pecha ma Sergio Aguero w trakcie obecnej kampanii. Nie dość, że Argentyńczyk musiał walczyć z urazami, to ostatnio doświadczony snajper uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. W związku z dłuższą przerwą, Aguero nie jest aktualnie zdolny do gry pod względem kondycyjnym i ogólnej sprawności fizycznej. Pep Guardiola twierdzi, iż napastnik „Th Citizens” będzie potrzebował kilku tygodni.

Aguero wróci do LaLiga?

Manchester City powoli patrzy w przyszłość nie uwzględniając Sergio Aguero. Według doniesień angielskich mediów, priorytetem ekipy z Etihad Stadium w trakcie letniego okna transferowego będzie pozyskanie nowego snajpera. Wszystko składa się zatem w jedną całość. Aguero zapewne odejdzie z zespołu na zasadzie wolnego transferu.

Na brak ofert 32-latek z pewnością nie będzie narzekać. Hiszpańska rozgłośnia radiowa Cadena SER twierdzi, iż Aguero z wielką przyjemnością dołączyłby do Barcelony. Co ciekawe, jeden z kandydatów na prezydenta „Dumy Katalonii” rzekomo kontaktował się już z napastnikiem.