Sergio Aguero wyprzedził Henry’ego. Argentyńczyk nie ma sobie równych!

Sergio Aguero
Sergio Aguero

Pewnego rodzaju symbolem Manchesteru City ostatnich lat bez wątpienia jest Sergio Aguero. Argentyńczyk trafił do ekipy z Premier League w 2011 roku i od początku swojej przygody z „The Citizens” dostarcza swojej drużynie pewną liczbę bramek. Regularność 31-latka przynosi efekty. Aguero stał się bowiem najlepszym strzelcem ligi w kategorii obcokrajowców!

Na przestrzeni ostatnich dziewięciu sezonów, Sergio Aguero zagrał tylko jedną, przeciętną kampanię. Były to rozgrywki 2012/2013. W Premier League Argentyńczyk strzelił „zaledwie” 12 bramek w 30 meczach. Pozostałe sezony to już świetna gra napastnika.

W obecnej kampanii jest podobnie. W szesnastu ligowych występach, Aguero zdobył 13 goli i zaliczył 3 asysty. Taki wynik pozwala 31-latkowi plasować się na piątym miejscu w klasyfikacji strzelców. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na liczbę rozegranych meczów. W miniony weekend byliśmy świadkami 22. kolejki Premier League. Argentyńczyk rozegrał 16 spotkań. Jest to spowodowane kontuzją zawodnika, z którą Sergio zmagał się od końcówki listopada do połowy grudnia. Można jedynie przypuszczać, że wynik Aguero byłby znacznie lepszy, gdyby 31-latek wystąpił w podobnej liczbie spotkań, co pozostali gracze znajdujący się w czołówce klasyfikacji strzelców.

W rywalizacji z Aston Villą (wygrana przez Manchester City 6-1), Sergio ustrzelił hat-tricka. Tym samym Argentyńczyk ma na swoim koncie już 177 bramek w Premier League. Żaden inny zawodnik, który nie jest Anglikiem, nie ma lepszego wyniku. W niedzielę Aguero wyprzedził Thierry’ego Henry’ego. Francuzowi udało się zgromadzić 175 goli.

Dodatkowo, Sergio potrzebował mniejszej liczby spotkań (255), niż legendarny napastnik Arsenalu (258). Przed 31-latkiem pozostaje już tylko kilku zawodników, a jednym z nich jest Andrew Cole. Bardzo możliwe jest, że Sergio Aguero prześcignie byłego gracza Manchesteru United, gdyż do Cole’a brakuje Sergio dziesięć bramek.

Komentarze

komentarzy