Sergio Ramos nie ma sobie równych. Historyczny wyczyn defensora Realu Madryt!

W trakcie rywalizacji Realu Sociedad z Realem Madryt wynik spotkania otworzył w 50. minucie Sergio Ramos. Hiszpański defensor pokonał bramkarza rywali z jedenastu metrów. Dla gracza „Królewskich” była to 68.bramka w LaLiga. Tym samym, piłkarz zapisał się na kartach historii. 

Przez lata Sergio Ramos przyzwyczaił nas do regularnego zdobywania kilku bramek w sezonie. Niewykluczone, że pod względem goli 34-latek rozegra swoją najlepszą kampanię w karierze. Ramos ma już na swoim koncie siedem trafień w tym sezonie LaLiga. To taki sam wynik, jak podczas kampanii 2016/2017, w której Hiszpan był do tej pory najskuteczniejszy.

Sergio Ramos zapisał się na kartach historii

Trafienie w rywalizacji z Realem Sociedad było 68 bramką Sergio Ramosa w lidze. Tym samym, defensor „Królewskich” został samodzielnym liderem klasyfikacji najlepszych strzelców LaLiga w kategorii obrońców.

Wcześniej, Ramos dzielił pierwsze miejsce z Ronaldem Koemanem, który zakończył swoją przygodę z ligą hiszpańską na 67 golach.

Przypadek Hierro

W teorii pierwsze miejsce powinien zajmować były defensor „Królewskich”, Fernando Hierro. Hiszpan w trakcie swoich występów w LaLiga zdobył łącznie 105 bramek. Różnica polega jednak na tym, że Hierro przez część swojej piłkarskiej przygody w Realu Madryt grywał na pozycji pomocnika.

Dlatego też, uznaje się, że tytuł najlepszego obrońcy przysługuje Ramosowi.

Komentarze

komentarzy