Sergio Romero w końcu dogadał się z nowym klubem?!

Od początku lipca 2021 roku Sergio Romero pozostaje bez klubu. Jest to o tyle zaskakujące, iż argentyński bramkarz bardzo dobrze spisywał się w roli rezerwowego golkipera Manchesteru United. Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom mediów, 34-latek w końcu dogadał się z nowym klubem. Romero zaliczy powrót do Serie A.

Statystyki Sergio Romero w Manchesterze United mogą robić wrażenie. Co prawda Argentyńczyk przez sześć lat wystąpił raptem w 61 spotkaniach, ale w tym czasie zaliczył aż 39 meczów bez straty gola, wpuszczając łącznie zaledwie 27 bramek. Z reguły Sergio Romero mógł liczyć na mecze w pucharach krajowych czy Lidze Europy.

Sergio Romero zostanie graczem Venezii

W związku z powrotem Deana Hendersona do Manchesteru United, Romero spadł w hierarchii. 34-latek nie miał zatem możliwości, by zaliczać występy, nawet w pucharach. Rozstanie z ekipą „Czerwonych Diabłów” było nieuchronne. Ostatecznie Romero wypełnił kontrakt i opuścił Old Trafford pod koniec czerwca 2021 roku.

Przez kilka miesięcy Sergio Romero nie mógł dogadać się z nowym klubem. Jak twierdzi Fabrizio Romano, Argentyńczyk w końcu osiągnął porozumienie. Według wspominanego dziennikarza, 34-latek będzie występować w beniaminku Serie A. Tym zespołem jest Venezia, która wygrała wyścig o 34-latka ze Spezią. Rozmowy na linii piłkarz-klub są już w ostatniej fazie.