Shakespeare zakończył trefne dzieło. 53-latek wyrzucony z Leicester

Craig Shakespeare
Craig Shakespeare

Przygoda Craige’a Shakespeare’a z Leicester dobiegła końca. Anglik dzień po zremisowanym spotkaniu z West Bromwich Albion został zwolniony z klubu.

„Lisy” po wczorajszym starciu znalazły się w strefie spadkowej Premier League. Mistrz Anglii z sezonu 2015/2016 od początku rozgrywek boryka się z ogromnymi problemami, pomimo efektownej inauguracji sezonu, kiedy do ostatniej minuty rywalizował o zwycięstwo w starciu z Arsenalem. Z perspektywy czasu, był to zaledwie jeden z dwóch dobrych epizodów w tym sezonie. Na osiem rozegranych spotkań Leicester wyłącznie raz schodziło z boiska jako zwycięzca.

Shakespeare rozpoczął pracę menedżera na King Power Stadium pod koniec marca bieżącego roku, zastępując Claudio Ranieriego. Na 16 rozegranych spotkań wygrał połowę, co usatysfakcjonowało właścicieli klubu. Po kilku obiecujących miesiącach, w czerwcu otrzymał nowy, trzyletni kontrakt, którego nie zdoła już wypełnić.

53-latek jest drugim menedżerem w Premier League, który w tym sezonie stracił pracę. Wcześniej z posadą szkoleniowca Crystal Palace pożegnał się Frank de Boer.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu

Komentarze

komentarzy