Sheffield United również nie próżnuje. Klub pobił swój rekord transferowy!

Rywalizacja w Premier League wymaga nakładów. Przede wszystkim nakładu finansowego. Z reguły drużyny, które awansowały do najwyższej klasy rozgrywkowej, decydują się na wzmocnienia. W trwającym oknie jest podobnie. Tym razem rekord transferowy pobiła ekipa Sheffield United.

Niewątpliwie najbardziej aktywnym beniaminkiem Premier League na rynku jest Aston Villa. Zespół z Birmingham ma zdecydowanie największe możliwości, dlatego nie dziwi przepaść wydatków między tą ekipą, a pozostałą dwójką (Sheffield United oraz Norwich).

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Zespół prowadzony przez Chrisa Wildera postanowił dokonać dużego wzmocnienia. Na tyle kosztownego, iż pobił on rekord transferowy klubu. Lys Mousset został najdroższym zakupem Sheffield United w historii tej drużyny. Zawodnik zasilił beniaminka za 11 milionów euro!

23-letni Francuz z pewnością jest znany przez wielu kibiców Premier League. Mousset od 2016 roku występował w ekipie Bournemouth, do której przybył z AC Le Havre. Napastnik od początku swojej przygody w „Wisienkach” nie mógł liczyć na miejsce w podstawowych składzie. Lys z reguły otrzymywał szanse od trenera na końcówki spotkań. Z tego też powodu, statystyki piłkarza w lidze nie wyglądają powalająco. Mousset strzelił zaledwie 3 gole w 58 spotkaniach Premier League (1191 minut).

Sztab szkoleniowy oraz zarząd Sheffield mają jednak nadzieję, że Francuz będzie właściwym wzmocnieniem ofensywy zespołu. Przed 23-latkiem dość duże wyzwanie. Mousset musi udowodnić kibicom oraz ekspertom, że pokładane w nim oczekiwania nie są bezpodstawne.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy