Shinji Kagawa klubowym kolegą Karola Świderskiego. Japończyk został zawodnikiem PAOK-u!

Od października 2020 roku Shinji Kagawa pozostawał bez klubu. Japończyk zakończył swoją przygodę z Realem Zaragoza. Przez kilka miesięcy 31-latek czekał na ciekawą propozycję. Ostatecznie wybór padł na Grecję. Ofensywny pomocnik został zawodnikiem PAOK-u, podpisując kontrakt do 2022 roku.

Lata świetności Kagawy przypadają na pierwszy pobyt Japończyka w Dortmundzie. Podczas sezonu 2011/2012, Shinji rozegrał świetną kampanię w Bundeslidze, strzelając 13 goli oraz zaliczając 12 asyst w 31 występach. Nic dziwnego, że po zawodnika zgłosił się Manchester United, sprowadzając ostatecznie Japończyka za kwotę 16 milionów euro.

Nieudany pobyt w Anglii

Oczekiwania względem Kagawy były spore. Shinji nie mógł jednak odnaleźć się w Premier League, kończąc przygodę z Manchesterem United na 57 występach, 6 bramkach i 10 asystach. W 2014 roku Shinji Kagawa wrócił do BVB z nadzieją, iż odbuduje formę. 31-latek poprawił swoją grę w trakcie kampanii 2014/2015, a także bardzo dobrze spisywał się podczas sezonu 2015/2017.

Na początku 2019 roku Shinji Kagawa trafił na wypożyczenie do Besiktasu, a następnie został zawodnikiem Realu Zaragoza, w którym występował przez rok. Od października ubiegłego roku 31-latek pozostawał bez klubu. W środę PAOK FC poinformował, iż Japończyk będzie reprezentować barwy greckiej ekipy do 2022 roku.

PAOK to aktualnie czwarta drużyna greckiej ekstraklasy. W zespole występuje Karol Świderski. Przyszłość Polaka w klubie stoi jednak pod znakiem zapytania. Sporo mówi się o możliwym transferze napastnika do Włoch.

Komentarze

komentarzy