Siedem minut, trzy gole, wszystkie z główki. Marouane Fellaini bawi się w Chinach!

W lutym ubiegłego roku, Marouane Fellaini przeniósł się z Manchesteru United do chińskiej ekipy Shandong Luneng. Belgijski pomocnik szybko odnalazł się w nowych realiach, kończąc sezon 2019 z 7 trafieniami w lidze. Start nowej kampanii 32-latek z pewnością może zaliczyć do udanych. Fellaini zdobył bowiem trzy gole w kilka minut.

Po wielu latach spędzonych w Premier League, Marouane podjął decyzję, by przenieść się do Chinese Super League. Powód był oczywisty. Warunki finansowe, które nie mogła spełnić żadna europejska ekipa.

Dobry sezon

W porównaniu z wieloma innymi piłkarzami, którzy po przeprowadzce do Chin, nie błyszczeli na murawie mimo zdecydowanie niższego poziomu, Marouane Fellaini był wiodącą postacią zespołu Shandong Luneng w trakcie kampanii 2019.

Pomocnik zdobył bowiem 7 bramek oraz zanotował 4 asysty w 22 spotkaniach Chinese Super League.

Wybitny start Belga

W związku z koronawirusem, start ligi chińskiej został przełożony. Drużyna 32-latka pierwszą kolejkę rozegrała 26 lipca, rywalizując na wyjeździe z ekipą Dalian Pro. W meczu obu klubów zabłysnął Marouane Fellaini.

Belg zdobył trzy bramki w siedem minut, przy czym wszystkie trafienia 32-latek zanotował po uderzeniu głową. Co ciekawe, każda piłka była dogrywana z prawej strony boiska. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 3:2 dla ekipy Fellainiego.