Sir Alex Ferguson o powrocie Ronaldo: Przyczyniłem się do tego

Jednym z najgłośniejszych transferów letniego okna był powrót Cristiano Ronaldo do Manchesteru United. Portugalczyk znalazł się w wyjściowym składzie na mecz z Newcastle i zaliczył dublet. O ponownej grze Ronaldo dla „Czerwonych Diabłów” wypowiedział się Sir Alex Ferguson. Były szkoleniowiec Manchesteru United potwierdził, iż odegrał swoją rolę w tym transferze.

Sporo zamieszania wzbudziła sytuacja Cristiano Ronaldo w Juventusie. Portugalczyk dał jasno do zrozumienia, iż chce opuścić Turyn. Media donosiły, że największe zainteresowanie 36-latkiem wykazuje Manchester City, który poważnie zastanawiał się nad sprowadzeniem Cristiano. Ostatecznie Ronaldo wylądował w Manchesterze, ale w jego czerwonej części, zaliczając tym samym powrót na Old Trafford.

Ferguson o Ronaldo

Wielu dziennikarzy z Wysp sugerowało, iż dużą rolę przy tym transferze odegrał Sir Alex Ferguson. Legendarny szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów” w rozmowie z Viaplay potwierdził tę informację – Jestem podekscytowany jak wszyscy. Wczoraj przez cały dzień było wielkie oczekiwanie. Mówię w imieniu wszystkich kibiców – to wspaniały dzień dla Manchesteru United. Wiele osób odegrało swoją rolę. Przyczyniłem się do tego, wiedząc, że Cristiano naprawdę chciał tu przyjechać. To było ważne. 

Przynosi to pewną ulgę, ponieważ nie wyobrażam sobie Ronaldo grającego dla Manchesteru City. Nie sądzę, by ktokolwiek mógł sobie to wyobrazić. W związku z tym podjęliśmy kroki, by upewnić się, że on tutaj trafi, a klub bardzo dobrze przyłączył się do działań. Rozmawiałem z Glazerami i wszystko udało się ustalić. 

Komentarze

komentarzy