Sir Alex Ferguson o Złotej Piłce: Cristiano Ronaldo na nią zasłużył

Pod koniec listopada poznamy zawodnika, który wygra Złotą Piłkę za rok 2021. W gronie faworytów są przede wszystkim Leo Messi oraz Robert Lewandowski. Znacznie gorzej w kontekście kursów bukmacherów wypada Cristiano Ronaldo. Mimo to, Sir Alex Ferguson stwierdził, że to Portugalczyk powinien sięgnąć po tę nagrodę.

W kontekście historycznych osiągnięć, Cristiano Ronaldo zalicza bardzo dobry rok. We wrześniu gracz „Czerwonych Diabłów” pobił rekord największej liczby bramek dla reprezentacji. 36-latek nie zawodzi zarówno w kadrze, jak i klubie. Od momentu powrotu na Old Trafford, Portugalczyk strzelił już 5 goli w 6 spotkaniach.

Cristiano Ronaldo ze Złotą Piłką?

Pod wrażeniem występów Ronaldo w 2021 roku jest Sir Alex Ferguson. Legendarny szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów” udzielił wywiadu dla hiszpańskiej gazety „Marca”, w którym stwierdził, że Portugalczyk zasługuje w tym roku na Złotą Piłkę – Cristiano na to zasługuje. W tym roku bije rekord za rekordem.

Wybór Ronaldo mimo wszystko byłby ogromnym zaskoczeniem. Wydaje się, że zwycięzca Złotej Piłki zostanie Messi lub Lewandowski.