Skandal w derbach północnego Londynu. Kibic Tottenhamu kopnął Ramsdale’a

W niedzielne popołudnie rozegrano derby północnego Londynu. Po trzy punkty sięgnęli „Kanonierzy”, którzy wygrali na wyjeździe z Tottenhamem 2:0. Po końcowym gwizdku miały miejsce skandaliczne sceny. Jeden z kibiców gospodarzy próbował kopnął golkipera Arsenalu – Aarona Ramsdale’a.

Patrząc na ligową tabelę oraz formę obu drużyn, Arsenal był dość wyraźnym faworytem niedzielnego pojedynku. Już w 14. minucie „Kanonierzy” wyszli na prowadzenie. Zawinił przede wszystkim Hugo Lloris, który w niewytłumaczalny sposób zanotował nieudaną interwencję przy dośrodkowaniu Saki, pakując futbolówkę do własnej siatki.

Jeszcze przed przerwą prowadzenie Arsenalu podwyższył Odegaard, który wykonał precyzyjny strzał zza pola karnego. W drugiej połowie nie zobaczyliśmy bramek, więc „Kanonierzy” zgarnęli trzy punkty.

Skandaliczne zachowanie

Chwilę po końcowym gwizdku sędziego miały miejsce skandaliczne sceny. Jeden z kibiców Tottenhamu wskoczył na baner i kopnął golkipera Arsenalu – Aarona Ramsdale’a.

Tottenham opublikował komunikat w tej sprawie. „Koguty” zidentyfikują kibica i będą współpracować z policją, aby podjąć jak najostrzejsze działania.