Nie tylko Skriniar i Koulibaly. Manchester United przygotował listę piłkarzy do wzmocnienia na środek obrony

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly

Dobra forma Victora Lindelofa oraz podpisanie nowej umowy przez Chrisa Smallinga nieco uspokoiły fanów Manchesteru United w kontekście środa defensywy. Mimo to owa formacja „Czerwonych Diabłów” woła od kilku lat o wzmocnienia. Kto zatem może latem trafić na Old Trafford? Kandydatów jest kilku.

Do jednego transferu miało dojść już podczas styczniowego okienka, ale zarząd klubu zdecydował, że póki co sytuacja wydaje się opanowana. Spowodował to głównie wzrost formy defensorów, którzy w dziesięciu ostatnich spotkaniach pozwolili trafić rywalom siedem bramek. Tu nadal oczywiście nie możemy mówić o perfekcji, ale o progresie względem meczów za Jose Mourinho już jak najbardziej.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Najpoważniejszym kandydatem wydaje się oczywiście Kalidou Koulibaly. Senegalczyk posiada kontrakt do 2023 roku, co oznacza, że jego cena zakręci się w okolicach 100 milionów funtów. Nieco mniej może kosztować 23-letni Milan Skriniar. Słowak obecnie nie ma jednak zamiaru opuszczać Mediolanu, a to jest ogromny problem dla władz United: – Wszyscy wiecie, że chcę zostać w Interze  – stwierdził Skriniar w zeszłym miesiącu. – Mam świetne relacje z klubem i dyrektorami.  Rozmawiamy na temat kontraktu i jesteśmy bliscy porozumienia.

Szwedzki duet

Nieosiągalność dwóch dość kosztownych celów może sprawić, że ekipa z Manchesteru ruszy po Joachima Andersena z Sampdorii. 22-latek jest otwarty na opuszczenie Włoch, ale w walce o podpis stopera stanie także Tottenham oraz Inter. Szwed chciał opuścić Sampdorie już zimą, ale jego agent przekonał go do pozostania w aktualnym zespole z powodu możliwych roszad na stanowiskach menedżerów w trzech wspomnianych zespołach. Na jego korzyść przemawia też fakt, że coraz to wyższą formę przejawia jego rodak Victor Lindelof. Czyżby od lata mielibyśmy oglądać duet szwedzkich stoperów na Old Trafford?

Niewykluczony jest także transfer Toby’ego Alderweirelda, który w przyszłym miesiącu skończy już 30 lat. Latem, z powodu aktywowanej klauzuli, Belg będzie dostępny za jedyne 25 milionów funtów. W grę wchodzą także przenosiny Alessio Romagnoliego oraz Nikoli Milenkovica.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Komentarze

komentarzy