Slaven Bilić znalazł nową pracę. Opuszcza Europę!

W połowie grudnia Slaven Bilić pożegnał się z posadą w West Bromwich Albion. Zarząd beniaminka Premier League był niezadowolony z wyników zespołu, dlatego chorwacki szkoleniowiec został zwolniony z posady. 52-latek nie musiał jednak długo czekać na nowe wyzwanie. W środę chiński zespół Beijing Guoan poinformował o zatrudnieniu Bilicia. 

Zwolnienie chorwackiego trenera z West Bromu odbiło się szerokim echem. Po pierwsze, Slaven Bilić pożegnał się z posadą tuż po zaskakującym remisie z Manchesterem City na wyjeździe. Po drugie, wydawało się, że zarząd klubu da 52-latkowi trochę czasu, by ten miał szansę odbudować zespół. W szczególności, że to Bilić odpowiadał za awans klubu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Bilić trenerem Beijing Guoan

Chorwat nie został długo bez pracy. W środę chiński zespół Beijing Guoan poinformował, iż Slaven Bilić przejmuję rolę pierwszego trenera drużyny, podpisując z klubem 2-letni kontrakt.

W ubiegłym sezonie ekipa Beijing Guoan rywalizowała w play-offach Chinese Super League, gwarantując sobie udział w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Piłkarze Beijing Guoan przegrali w ćwierćfinale z Ulsan Hyundai.

Komentarze

komentarzy