Sławomir Peszko, Sebastian Mila, Bogusław Kaczmarek – poznaliśmy ambasadorów finału Ligi Europy!

Wiele piłkarskich wydarzeń czeka na nas w 2020 roku. Jednym z nich jest finał Ligi Europy, który zostanie rozegrany w Polsce, a dokładniej na obiekcie Energa w Gdańsku. Podczas XVII gdańskiej gali sportu poznaliśmy ambasadorów tego meczu. Zostali nimi Sławomir Peszko, Sebastian Mila oraz Bogusław Kaczmarek!

Oczywiście, wybór tych trzech panów nie jest przypadkowy. Sławomir Peszko trafił z Koeln do Lechii Gdańsk w 2015 roku, gdzie przebywa do dziś (z krótką przerwą, w postaci wypożyczenia do Wisły w styczniu 2019 roku). W drużynie z północy Polski wystąpił już w 106 spotkaniach, zdobywając 12 goli oraz 21 asyst. W tym zespole występował także w latach 2015-2018 Sebastian Mila. Były gracz m.in. Austrii Wiedeń zaliczył 55 meczów, czterokrotnie wpisując się na listę strzelców oraz notując 5 asyst.

Trójkę ambasadorów zamyka Bogusław Kaczmarek. Człowiek, który również był w przeszłości związany z Lechią Gdańsk. 69-letni szkoleniowiec prowadził klub od 6 czerwca 2012 roku do 4 czerwca 2013 roku. Na ławce trenerskiej zasiadł w 32. meczach, a zespół pod jego wodzą średnio zdobywał 1,28 pkt. na spotkanie.

Finał Ligi Europy odbędzie się 27 maja 2020 roku. W grze o to trofeum pozostało wiele topowych drużyn, takich jak Manchester United, Inter, Arsenal czy Roma.

Komentarze

komentarzy