Słynny burofax Leo Messiego ujrzał światło dzienne

W sierpniu 2021 roku Leo Messi po ponad dwudziestu latach opuścił Barcelonę i podpisał kontrakt z PSG. Argentyńczyk mógł rozstać się z hiszpańskim zespołem dwanaście miesięcy wcześniej. Przypomnijmy, iż 34-latek wysłał w sierpniu 2020 roku specjalny burofax, w którym wyraził chęć rozwiązania kontraktu z „Dumą Katalonii”. Mundo Deportivo ujawniło treść tego dokumentu.

Od dłuższego czasu Barcelona zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Kryzys pogłębił koronawirus, który odcisnął wyraźne piętno na funkcjonowanie „Dumy Katalonii”. Kłopoty klubu w dużej mierze były spowodowane nieumiejętnym działaniem zarządu.

Słynny burofax

Pod koniec sierpnia 2020 roku Leo Messi powiedział dość. Początkowo sympatycy ekipy z Camp Nou nie mogli uwierzyć, że Argentyńczyk wyraził chęć odejścia z klubu. Wszystko stało się jednak jasne, gdy do siedziby Barcelony wpłynął burofax.

Mundo Deportivo zdradza treść tego burofaxu. Na samym początku dokumentu Leo Messi wyraził chęć skorzystania z opcji, jaką posiadał w kontrakcie. Oto część treści tego pisma – Zgodnie z postanowieniem punktu 3.1 umowy z dnia 25 listopada 2017 roku, wyrażam chęć rozwiązania umowy o prace w charakterze piłkarza z dniem 30 sierpnia 2020 roku. 

W kolejnych akapitach Leo Messi tłumaczył, iż zdawał sobie sprawę, że klauzula 3.1 wygasła, jednakże Argentyńczyk argumentował spóźnienie przedłużającym się sezonem 2019/2020. Ostatecznie Messi został w Barcelonie na sezon 2020/2021, żegnając się z klubem rok później.

Komentarze

komentarzy