Śnieg może sparaliżować hiszpańskie rozgrywki

Gdy wszyscy czekają na weekendowe granie, Hiszpanie coraz bardziej drżą o to, co się wydarzy w sobotę i niedzielę. Już w piątek nad wieloma regionami tego kraju ma przejść atak zimy, który może mocno uderzyć w mecze ligowe. Ewentualne odwołanie meczów byłoby ostatecznością, bowiem coraz trudniej znaleźć wolne terminy na przełożone mecze.

Największe kłopoty mogą być w Madrycie oraz na północy kraju. Jeśli prognozy pogody się sprawdzą, wówczas pod znakiem zapytania staną dwa sobotnie mecze. Atletico Madryt z Athletikiem oraz Osasuny z Realem. Na dzisiaj sytuacja w stolicy Hiszpanii wygląda dobrze, ale w piątek ma nadejść niż. Za jego sprawą w okolicach Wanda Metropolitano może spaść nawet 30 centymetrów śniegu.

Podobnie ma być w przypadku Pampeluny, gdzie kilka godzin później Osasuna zagra z Realem. Tutaj najgorzej może być w piątkowy wieczór. Wobec tego pod znakiem zapytania stanie przygotowanie murawy na El Sadar.

Im bardziej na północ, tym ryzyko opadów większe. W ostatnich dniach kłopoty ze śniegiem miało Deportivo Alaves. Najpierw Baskowie musieli odśnieżać swój stadion przed meczem z Atletico, a po weekendzie ich ośrodek treningowy został zasypany. Dzięki uprzejmości Athletiku Bilbao mogli trenować w Lezamie, ale nadal Kraj Basków jest pod „obstrzałem” warunków pogodowych.

Przygotowanie stadionów to jedno, ale kłopoty mogą mieć kluby podróżujące na swoje mecze. Zarówno Real, jak i Athletic zrobią to zapewne w piątek, czyli wówczas, gdy ma pojawić się nasilenie opadów.

Coraz mniej terminów

Już dzisiaj mówi się, że niewykluczone będzie przesunięcie meczów na niedzielny termin. Tyle że nie w każdym przypadku będzie to możliwe. Spotkanie Osasuna-Real takie szansę ma, gdyż kolejny mecz Królewskich odbędzie się w czwartek, w ramach Superpucharu Hiszpanii. Podobnie mogłoby być z meczem Atletico-Athletic pod kątem Basków. Kłopot w tym, że Atletico we wtorek czeka zaległe spotkanie z Sevillą. Dlatego 48 godzin przerwy byłoby niewystarczającą przerwą dla Los Colchoneros.

Z drugiej strony terminów coraz mniej, wszak chodzi o drużyny zaangażowane w mecze pucharowe na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Odrabiamy zaległości

LaLiga opublikowała dzisiaj terminy zaległych meczów pierwszej i drugiej kolejki.

1. kolejka

17 lutego: Real Madryt – Getafe
24 lutego: Barcelona – Elche

2. kolejka

16 lutego: Levante – Atletico
17 marca: Sevilla – Elche

Komentarze

komentarzy