Fatalne wyniki Solskjaera. Punktuje gorzej od zwolnionego Mourinho!

Już w środę Jose Mourinho po raz pierwszy wróci w roli rywala na Old Trafford. Humory w czerwonej części Manchesteru są jednak niezbyt dobre, a pracę Ole Gunnara Solskjaera dobijają przede wszystkim wyniki.

Norweg notorycznie podczas konferencji prasowych wspomina o transformacji zespołu, który ma wokół siebie skupiać przede wszystkich młodych angielskich graczy. Póki co te frazesy nie działają na sympatyków „Czerwonych Diabłów”, ponieważ oni wyczekują przede wszystkim jednego – jakichkolwiek przyzwoitych wyników.

Tymczasem statystycznie rzecz biorąc zwolnienie „The Special One” w grudniu ubiegłego roku niczego nie zmieniło. Remis z Aston Villą sprawił, że następca Mourinho uzyskał w tym sezonie 18 punktów w 14 spotkaniach, zajmując 9 miejsce w Premier League. To najgorszy wynik od 1988 roku w całej historii klubu. Dla porównania na tym samym etapie rok temu United skompletowało 22 punkty i znajdowało się na 7 lokacie. Mimo to Portugalczyk dwa tygodnie później wyleciał z pracy.

Oczywiście wyrzucenie Mourinho miało także sporo wspólnego z utratą szatni i wieloma konfliktami, ale jak widać spokojny i wyważony trener nadal nie radzi sobie w Manchesterze United. Po tym jak Norweg otrzymał propozycję stałej umowy, jego zespół wygrał zaledwie 6 na 22 ligowe spotkania. Jedyne przekonywujące to te przeciwko Chelsea na początku obecnego sezonu.

Dziś mało kto już pamięta o cudownej nocy w Paryżu. Po tym spotkaniu coś pękło i fantastyczne wyniki przeobraziły się w koszmar. Do tego dochodzą problemy z Pogbą, który rzekomo nie jest zdrowy, ale jego rehabilitacja trwa podejrzanie długo. Czy to preludium do styczniowego transferu? Wiele na to wskazuje.

Już za dwa dni Jose Mourinho zrobi wszystko, aby przekonać przede wszystkim Eda Woodwarda, że dokonał wielkiej pomyłki. Po niespełna roku z pewnością wiceprezes United nie żałuje swojej decyzji, ponieważ ta zmiana była wręcz niezbędna. Pytanie tylko czy rok po zwolnieniu obecnego szkoleniowca Tottenhamu klub zmienił się na tyle, aby powiedzieć, że jakiekolwiek problemy United zostały w 100% rozwiązane.

Komentarze

komentarzy