Solskjaer ocenia sytuację United przed sezonem. Norweg zabrał głos w sprawie Pogby, następcy Herrery oraz przyszłości Sancheza

Ole Gunnar Solskjaer

Coraz więcej znaków wskazuje na to, że Paul Pogba zostanie na kolejny sezon w Manchesterze United. Najbardziej jest o tym przekonany Ole Gunnar Solskjsaer, który w długiej rozmowie z angielskimi dziennikarzami omówił wiele kwestii związanych ze swoją drużyną.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Kibiców „Czerwonych Diabłów” elektryzują przede wszystkim doniesienia związane z francuskim pomocnikiem. 26-latek kilka tygodni temu przyznał, że chce sprostać nowym wyzwaniom w innym miejscu. Jak na to zareagował Norweg?

– Nie zdenerwowało mnie to, co powiedział, ponieważ przeprowadziliśmy wiele rozmów i dokładnie wiem, co on myśli. Mogę mu dać tutaj nowe wyzwania. On nigdy nie był dla mnie problemem – to fantastyczny zawodnik. Jeśli sprawimy, że zacznie grać, tak jak wtedy gdy tu trafiłem – będzie to jego zwycięstwo.

Szkoleniowiec potwierdził, że póki co klub nie otrzymał żadnej oferty za Pogbę, pomimo plotek związanych z zainteresowaniem ze strony Realu Madryt oraz Juventusu.

Nie mogło oczywiście zabraknąć pytań o Romelu Lukaku i jego ewentualnego następcę. Z wypowiedzi menedżera możemy stwierdzić, że jeśli Belg zostanie sprzedany, United będzie szukało jakiegoś rozwiązania na rynku transferowym.

Sanchez i następca Herrery

Jeśli chodzi z kolei o Sancheza, odpowiedź Solskjaera na pytanie, czy spodziewa się, że napastnik Chile nadal będzie graczem tego zespołu brzmiała twierdząco.

–  W tej chwili tak. Będę musiał mu jednak pomóc, ale wszystko zależy od niego. Alexis posiada dużo jakości, co pokazał na Copa America. Potem niestety dla nas doznał kontuzji. Nie sądzę, aby była ona groźna i mam nadzieję na jego dostępność już podczas meczu z Kristiansund lub Milanem.

Ważnym tematem poruszonym na konferencji są także wzmocnienia do klubu. Słowa Solskjaera z pewnością nie mogą aż tak ucieszyć sympatyków „Czerwonych Diabłów” oczekujących na wielkie transfery.

– McTominay oraz Perreira mogą wypełnić lukę po Anderze Herrerze. Spodziewajcie się, że w tym sezonie rozegrają minimum 20 meczów od pierwszej minuty, może nawet więcej.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy