„Solskjaer powinien pamiętać, co latem powiedział Pogbie” – Mino Raiola idzie na wojnę z Manchesterem United?

Mino Raiola
Mino Raiola

Paul Pogba i jego przyszłość w Manchesterze United to niekończąca się opowieść. Obecnie francuski pomocnik nie występuje w barwach „Czerwonych Diabłów” ze względu na kontuzję. Termin powrotu pomocnika na murawę jest nieznany. Patrząc jednak na wydarzenia, jakie są wokół tego zawodnika, trudno nie odnieść wrażenia, że czas tego piłkarza na Old Trafford dobiegł końca. Otwarcie o sytuacji gracza wypowiedział się agent, Mino Raiola.

Aby dobrze zrozumieć całą sytuację, przypomnijmy słowa Paula Pogby z połowy czerwca. Francuz na spotkaniu z prasą i kibicami w Tokio otwarcie przyznał, że być może jest to czas na nowe wyzwanie. Pomocnik zasugerował, że może opuścić Manchester w trakcie letniego okna transferowego. Oczywiście media podłapały wypowiedź piłkarza, łącząc go przez kilka tygodni z przeprowadzką do Realu Madryt.

Ostatecznie do żadnej transakcji nie doszło, a Pogba rozpoczął kolejny sezon w barwach „Czerwonych Diabłów”. Wpływ byłego gracza Juventusu na wyniki ekipy z Old Trafford jest jednak marginalny. Francuz przez całą kampanię zmaga się z problemami zdrowotnymi, co potwierdza fakt, iż Paul rozegrał raptem siedem spotkań w lidze, nie zdobywając ani jednego gola. Frustrować kibiców może fakt, iż termin powrotu zawodnika na murawę cały czas jest nieznany.

Oliwy do ognia dolał w poniedziałkowy wieczór Mino Raiola. Agent Pogby w dość obszerny sposób wypowiedział się na temat sytuacji piłkarza w klubie – Paul nie należy do mnie, tak samo nie należy do Solskjaera. Paul jest po prostu Paulem Pogbą. Nie możesz zmusić człowieka do długiego pobytu w Wielkiej Brytanii, ani w innym miejscu na świecie. Mam nadzieję, że Solskjaer nie chce sugerować, że Pogba jest więźniem. 

Solskjaer powinien usłyszeć o moich słowach. Mogę wyrazić to, co czuję. Do tej pory byłego dla niego miły. On powinien pamiętać, co latem powiedział Pogbie. Myślę, że Solskjaer może być sfrustrowany z różnych powodów. Ma z pewnością inne rzeczy do zmartwienia. Są istotniejsze, niż przyszłość Pogby. Na jego miejscu zająłbym się tymi sprawami – zakończył agent.

 

Komentarze

komentarzy