Solskjaer przedłuży kontrakt z Manchesterem United?!

Ole Gunnar Solskjaer

W połowie grudnia 2018 roku Ole Gunnar Solskjaer przybył na Old Trafford, przyjmując funkcję tymczasowego trenera. Dobre wyniki „Czerwonych Diabłów” sprawiły, iż norweski szkoleniowiec podpisał z klubem dłuższą umowę, wiążąc się z zespołem do 2022 roku. Zarząd Manchesteru United jest zadowolony z dotychczasowej pracy trenera. Z tego też powodu, Solskjaer ma podpisać nową umowę.

Pod wodzą Ule Gunnara Solskjaera „Czerwone Diabły” zaliczały wzloty i upadki. Wielu kibiców zauważa postęp drużyny dzięki pracy Norwega. Z kolei niektórzy sympatycy uważają, iż 48-latek nie do końca spełnia pokładane w nim oczekiwania, a na potwierdzenie tej tezy przytaczane są przegrane półfinały przez zespół Solskjaera.

Solskjaer z nowym kontraktem?

Najważniejsze jest jednak zdanie zarządu. Jeśli wierzyć doniesieniom mediów, najważniejsze osoby w klubie są zadowolone z pracy Ole Gunnara Solskjaera. Z tego też powodu, Norweg ma wkrótce podpisać nowy kontrakt. Co ciekawe, jak twierdzi Rob Dawson z ESPN, przedłużenie umowy nastąpi nawet w momencie, gdy Solskjaer nie wygra żadnego pucharu.

The Mirror przybliża warunki kontraktu. Norweg ma otrzymać trzyletni kontrakt (najprawdopodobniej opcja 2+1) na mocy którego będzie zarabiać 10 milionów funtów rocznie. Aktualnie szkoleniowiec inkasuje 7,5 miliona funtów za rok.

 

Komentarze

komentarzy