Solskjaer ustalił priorytet na letnie okienko. Belg trafi na Old Trafford?

Ole Gunnar Solskjaer

Mogłoby się wydawać, że Manchester United mocno ruszy w letnie okienko transferowe. Tymczasem „Czerwone Diabły” do tej pory zakontraktowali jedynie Daniela Jamesa ze Swansea, a nowych transferów póki co nie widać na horyzoncie. Mimo to działacze klubu nie są obecnie na wakacjach i skontaktowali się z agentami Youriego Tielemansa.

Belg ostatnie pół roku spędził na King Power Stadium, gdzie prezentował dobra dyspozycję. Głównie dlatego jego osoba została zauważona przez skautów Manchesteru United. Szósta ekipa Premier League latem w środkowej części boiska przejdzie zapewne sporą modernizację. Drużyna bowiem będzie musiała sobie poradzić ze stratą aż trzech pomocników: Fellainiego (ten opuścił zespół zimą), Herrery oraz Pogby, o którego walczy Real Madryt.

Zgodnie z informacjami Kristofa Terreura, jednego z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w Belgii, wielkim entuzjastą talentu Tielemansa jest przede wszystkim Ole Gunnar Solskjaer. Nie wiadomo jednak, czy Norweg nie zostanie przechytrzony przez „Lisy”, które mają nadzieję, że zawodnik spędzi kolejny sezon w ich zespole.

Obecnie 22-latek nadal jest oficjalnie piłkarzem AS Monaco, które wykupiło rozgrywającego z Anderlechtu za ponad 25 milionów euro w lipcu 2017 roku.

Póki co trudno przewidzieć, co się wydarzy. Klub z Old Trafford odbył rozmowy także z agentami innych pomocników, w tym Adriena Rabiota. Terreur donosi, że kluczem w kilku transakcjach jest oczywiście prawdopodobne odejście Paula Pogby do Madrytu.

Reprezentantem Belgii zainteresowanie wykazuje także Tottenham, ale Mauricio Pochettino przekazał zarządowi chęć zakupu Tanguya Ndombele. Francuz jest wyceniany przez Lyon na około 70 milionów euro.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy