Solskjaer wybrał kapitana Manchesteru United na nowy sezon. Niektórzy kibice nie będą zadowoleni…

Ole Gunnar Solskjaer

Funkcja kapitana w futbolu często bywa bardzo ważna w kontekście przyszłych wyników zespołu. Nic zatem dziwnego, że kibice obu ekip z Manchesteru oczekiwali na wytypowanie nowych właścicieli opasek. Fani „Czerwonych Diabłów” wczoraj poznali już swoją odpowiedź.

Wczoraj po meczu z Milanem karty odkrył Ole Gunnar Solskjaer. Po odejściu z drużyny Antonio Valencii zrobił się wakat na tej pozycji. Kandydatów do przejęcia tej roli było kilku – na czele z Ashleyem Youngiem, Paulem Pogbą oraz Davidem de Geą.

Norweg potwierdził, że ten zaszczyt przypadnie na konto tego pierwszego. Anglik w poprzednim sezonie, po tym jak Mourinho odebrał ten przywilej Francuzowi, często zakładał opaskę kapitana. Spowodowały to także kontuzje Valencii, który większość ubiegłej kampanii spędził w gabinetach lekarskich bądź na trybunach.

– Davida oczywiście braliśmy pod uwagę, ale kiedy Ashley będzie zaczynał mecze w podstawowym składzie, to on będzie nosił opaskę.

Young przetrwał ostatnio trudną relację z kibicami United, a niektórzy kwestionowali jego pozycję w zespole po ośmiu latach gry dla „Czerwonych Diabłów”. Część fanów także wygwizdywała obrońcę w meczu z Interem.

Transfer Aarona Wan-Bissaki i dobra forma młodego Anglika sprawia jednak, że Young może mieć problemy z regularną grą. Głównie dlatego ważna będzie także funkcja wice-kapitana. Kto nim ostatecznie zostanie?

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy