Southampton wytypował następcę Danny’ego Ingsa!

Przeprowadzka Danny’ego Ingsa do Aston Villi była sporym zaskoczeniem. Mowa przede wszystkim o samym przebiegu tej transakcji. Przed finalizacją transferu nie pojawiło się wiele informacji. W związku ze sprzedażą kluczowego zawodnika, zarząd Southamptonu musiał wytypować następcę. Jak się okazuje, to Adam Armstrong z Blackburn. 

Utrata Ingsa jest dla „Świętych” bardzo dotkliwa. 29-latek w ubiegłym sezonie strzelił 12 bramek w 29 ligowych występach, a podczas kampanii 2019/2020 zanotował aż 22 trafienia w 38 meczach Premier League. W związku z umową obowiązującą tylko do końca czerwca 2022 roku, Southampton był wręcz zmuszony do sprzedaży snajpera, by otrzymać odpowiednią kwotę z tytułu transferu. Ostatecznie Danny Ings trafił do Birmingham.

Snajper z Championship następcą Ingsa

Przedstawiciele „Świętych” rozpoczęli pracę nad sprowadzeniem odpowiedniego następcy. Jak informuje m.in. „The Athletic”, tym graczem jest Adam Armstrong, który w ubiegłym sezonie strzelił aż 28 goli w 40 meczach w Championship. Piłkarz Blackburn ma kosztować zespół z Premier League 15 milionów funtów.

To nie wszystko?

Jak się jednak okazuje, Southampton zamierza sprowadzić dwóch napastników. Drugim snajperem jest Armando Broja. Młody gracz Chelsea ma za sobą obiecujący okres przygotowawczy. Początkowo wydawało się, że Broja zostanie na Stamford Bridge, by walczyć o miejsce w kadrze. Rychły transfer Romelu Lukaku sprawia, że zarząd „The Blues” zdecydował się wypożyczyć napastnika do Southampton. Jak informuje m.in. Fabrizio Romano, transakcja między klubami jest już ustalona.

Komentarze

komentarzy