Southampton wzmocnił ofensywę. Ciekawy transfer „Świętych”!

Okno transferowe nie zwalnia tempa. Kluby prześcigają się z oficjalnymi komunikatami na temat swoich wzmocnień. Tym razem bardzo ciekawą transakcję wykonała ekipa Southampton. Drużynę „Świętych” zasilił Che Adams, były już napastnik Birmingham!

Spore problemy miała drużyna Jana Bendarka w ofensywie podczas sezonu 2018/2019. Tę tezę potwierdza fakt, iż najlepszym strzelcem zespołu został Danny Ings. Anglik strzelił… siedem bramek w Premier League. Powiedzieć zatem, że „Święci” nie mieli odpowiedniego snajpera, to jakby nic nie powiedzieć.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Być może w kolejnym sezonie, zespół z St Mary’s Stadium nie będzie mieć problemów ze strzelaniem goli. Angielski klub wzmocnił bowiem Che Adams za kwotę 15 milionów funtów. Z tej okazji warto przybliżyć sylwetkę 22-latka.

Były już napastnik Birmingham podczas sezonu 2018/2019 w Championship strzelił 22 bramki w lidze. Anglik został oczywiście najlepszym strzelcem drużyny, wyprzedzając znacząco Lukasa Jutkiewicza (30-latek zdobył 14 goli). Gdy porównamy statystyki zawodnika z poprzednimi sezonami, Che zaliczył niewątpliwy progres. W rozgrywkach 2016/2017 oraz 2017/2018, Adams strzelił łącznie w lidze 12 goli.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że Championship to nie ta sama półka, co Premier League. Warto jednak bacznie obserwować poczynania Adamasa w nadchodzącym sezonie. Być może w Southampton wyrośnie kolejna gwiazda. Jeśli 22-latek przebojem wtargnie do najwyższej klasy rozgrywkowej, zapewne kilka klubów (z naciskiem na pewną ekipę z Liverpoolu) zapuka do drzwi zarządu „Świętych”.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy