Splot wydarzeń? Marcin Bułka i jego mecz w barwach PSG!

Z reguły szczęście potrzebne jest w futbolu. O takim szczęściu może mówić Marcin Bułka. Polski bramkarz zadebiutował w Ligue 1 jako bramkarz PSG. Na występ 19-latka złożyło się kilka okoliczności.

Wybór Marcina Bułki odnośnie klubu był głośno komentowany w mediach. Polak po zakończeniu przygody z Chelsea podpisał kontrakt z mistrzem Francji. Z jednej strony reprezentowanie takiego zespołu to niewątpliwy zaszczyt. Z drugiej jednak, szanse zawodnika na grę określano jako jedną, wielką niewiadomą.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Dość niespodziewanie, Marcin Bułka szybko zaliczył swój debiut w barwach PSG. 19-latek zagrał w czwartej kolejce Ligue 1 przeciwko Metz. Czyste konto w spotkaniu to na pewno dobry start. Trzeba jednak zaznaczyć, że Bułka nie miał dużo pracy w piątkowym spotkaniu. Z tego też powodu pojawiła się nota „5” przy nazwisko bramkarza.

Polscy kibice mogą zastanawiać się, dlaczego Marcin Bułka zadebiutował tak szybko w PSG. Na występ naszego zawodnika złożyło się kilka okoliczności. Przede wszystkim z paryskim zespołem pożegnał się Kevin Trapp Niemiec po dobrym sezonie w Eintrachcie wrócił do ojczyzny. Spekulowano w mediach, iż transfer Trappa zmusi przedstawicieli PSG do sprowadzenia nowego goalkeepera. Dni miały, a w Paryżu nadal utrzymywała się taka sama liczba bramkarzy – Alphonse Areola oraz Marcin Bułka.

No właśnie, skoro dostępny był Areola, to dlaczego Bułka wyszedł w pierwszym składzie? Francuz w najbliższych dniach zmieni bowiem klub. 26-latek zasili Real, natomiast do PSG trafi Keylor Navas. Można przypuszczać, że mistrz Francji nie chciał ryzykować ewentualne kontuzji Areoli, stąd występ Bułki.

Czy po transferze kostarykańskiego zawodnika Marcin będzie mieć szanse na grę? Jeżeli PSG nie sprowadzi jeszcze jednego bramkarza, kilka spotkań Bułki w sezonie jest całkiem prawdopodobne. Liga, europejskie zmagania oraz krajowe puchary powodują, iż z reguły w większych klubach bramkarze rezerwowi otrzymują swoje szanse. Kto wie, może Bułka po kilku dobrych spotkaniach wygryzie ze składu Navasa?

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy