Sprowadzał do Europy Riquelme oraz Forlana. Teraz przejmie piecze nad Arsenalem?

Wydaje się, że jesteśmy coraz bliżej odpowiedzi na pytanie, kto zostanie nowym dyrektorem technicznym w Arsenalu. Na placu boju pozostały zaledwie dwie kandydatury, z czego jedna wydaje się wielkim faworytem.

Po odejściu Svena Mislintata, władze Arsenalu mają zamiar całkowicie zrestrukturyzować obecny sztab ludzi, który będą współpracowali z Emerym. Jedną z decyzji będzie powołanie dyrektora technicznego odpowiedzialnego między innymi za dokonywanie transferów. Według informacji Fabrizio Romano – faworytem jest Edu, były piłkarz „Kanonierów” w latach 2001-2005.

Obecnie Brazylijczyk współpracuje z brazylijskim związkiem piłki nożnej, jednak po Copa America, która zakończy się 7 lipca, najprawdopodobniej przyleci już do Londynu. Niebawem ma dojść do jeszcze jednego spotkania, aby sfinalizować szczegóły umowy.

W kręgu zainteresowań londyńskiego zespołu pozostaje także Antonio Cordon, były dyrektor sportowy AS Monaco, który obecnie pracuje dla jednego z chińskich funduszy inwestycyjnych. Hiszpan jest najbardziej znany z 17-letniej pracy w Villarrealu, na początku jako skaut, a następnie w roli dyrektora sportowego. To właśnie jego nazywa się głównym architektem sukcesu Diego Forlana oraz Juana Romana Riquelme, których sprowadził do Europy.

Cordon dodatkowo jest rodakiem Emery’ego, co znacznie ułatwiłoby mu współpracę jeśli chodzi o transferowy rynek.  

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy