Środek pola zabezpieczony. Zarząd Chelsea wykonał kawał dobrej roboty!

Brak możliwości rejestrowania nowych zawodników powoduje, iż zarząd Chelsea może skupić się na rozmowach z obecnymi piłkarzami zespołu odnośnie ich kontraktów. W ostatnim czasie, „The Blues” przedłużyli umowy z kilkoma graczami. Dość imponująco w tej kwestii wygląda środek pomocy londyńskiej ekipy.

Chelsea po przygodach z Courtois i Hazardem nauczyła się odpowiednio podchodzić do negocjacji. Jak pamiętamy, belgijski bramkarz narządził sporo szkód „The Blues”, odchodząc z Londynu w nie najlepszych okolicznościach. Eden natomiast pożegnał się z klubem w bardzo kulturalny sposób, jednakże cena za piłkarza byłaby dla Chelsea znacznie bardziej atrakcyjna, gdyby nie warunki kontraktu 28-latka w stolicy Anglii.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Można odnieść wrażenie, że od nieco ponad roku, londyński klub skupił się na środku pomocy. Najpierw zespół zasilił Jorginho, który podpisał umowę do 2023 roku. Następnie, bardzo ważny podpis złożył N’Golo Kante. Francuz związał się z drużyną także do 2023 roku.

W ostatnich tygodniach, „The Blues” zagwarantowali sobie pobyt na kilka najbliższych lat trzech innych pomocników. Najpierw Chelsea zrealizowała definitywny transfer Kovacicia. Chorwat podpisał umowę do 2024 roku. Taka sama data widnieje także na nowych kontraktach Rubena Loftusa-Cheeka oraz Masona Mounta. Tym samym, ekipa ze Stamford Bridge ma w swoich szeregach dwóch zawodników ze środka pola z kontraktami do 2023 roku oraz aż trzech graczy ze zobowiązaniami do 2024. Do wspomnianej piątki dochodzi także Ross Barkley. Anglik w styczniu 2018 roku podpisał pięcioletnią umowę. Patrząc graficznie, tak wyglądają kontrakty na Stamford Bridge:

  • Barkley – 2023
  • Kante – 2023
  • Jorginho – 2023
  • RLC – 2024
  • Mount – 2024
  • Kovacic – 2024

Oczywiście do tego grona dochodzą także gracze pokroju Drinkwatera czy Bakayoko. Przyszłość wspomnianej dwójki stoi jednak pod znakiem zapytania.

Kontrakty, a jakość

Kibice Chelsea są z pewnością bardzo zadowoleni z pracy zarządu w kwestii pomocników. Oczywiście można dyskutować, czy poziom piłkarski w środku pola jest odpowiedni. Klub posiada jednak klasowych zawodników, jak Kante, Jorginho oraz Kovacic, a także graczy z wielkim potencjałem, jak Ruben Loftus-Cheek i Mason Mount.

Sympatycy zespołu ze Stamford Bridge mają nadzieję, że na tych umowach ofensywa kontraktowa Chelsea się nie skończy. Całe otoczenie londyńskiego klubu liczy na nową umowę Calluma Hudsona-Odoia. Problem w tym, że Anglik nie do końca jest jeszcze przekonany do złożenia podpisu na kontrakcie.


Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy