Stan alarmowy w hiszpańskiej kadrze. Sergio Busquets z pozytywnym wynikiem testu!

We wtorkowy wieczór dorosła reprezentacja Hiszpanii miała zmierzyć się z Litwą w ramach ostatniego sprawdzianu przed Euro 2020. Do tego starcia jednak nie dojdzie, a na murawę wybiegną zawodnicy U-21. Wszystko za sprawą pozytywnego testu w hiszpańskiej kadrze. Zakażony koronawirusem jest Sergio Busquets. Tym samym podopieczni Luisa Enrique przebywają w izolacji.

Przypomnijmy, iż Hiszpania zmierzy się na Euro 2020 w grupie E ze Szwecją, Polską oraz Słowacją. Pierwszy mecz piłkarzy Enrique przypada na 14 czerwca. We wtorek Hiszpanie mieli zaliczyć ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy. Do starcia pierwszej kadry z Litwą jednak nie dojdzie, gdyż pozytywny wynik testu na koronawirusa uzyskał Sergio Busquets.

Alarm w reprezentacji

Kadra trafiła do izolacji, choć wyniki reszty zawodników były negatywne. Cały czas obowiązują jednak ustalone protokoły covidowe. Tym samym zawodnicy reprezentacji Hiszpanii na razie muszą zadowolić się indywidualnymi treningami. Busquets oczywiście opuścił zgrupowanie kadry, a jego miejsce najprawdopodobniej zajmie Rodri z Manchesteru City.

Hiszpanie zmierzą się z Polską 19 czerwca w Sewilli.