Stan umysłu zwany Rosją przygotowuje się na mundial. Liczne zakazy już w drodze

Mundial tuż tuż. Organizacja tak wielkich imprez, na które zlecą się kibice z absolutnie całego świata, to zawsze duże wyzwanie. Tym bardziej w kraju takim jak Rosja, w którym ludzie często wciąż nie myślą w normalny dla „ludzi zachodu” sposób. Na czas mistrzostw wprowadzono więc kilka zakazów, jednych bardziej, innych mniej zrozumiałych. Portal „Russia Beyond” wspomina o dziesięciu.

10. Kibice nie uświadczą w pobliżu stadionów możliwości zakupu alkoholu w szklanych butelkach.
9. Kibicowskie spontaniczne zloty i przemarsze? Nic z tych rzeczy. Taka możliwość będzie tylko w wyznaczonych miejscach i tylko za zgodą władz.
8. Rozczarowani będą również miłośnicy robienia selfie. Klimatyczne zdjęcie ze stadionu chwilę po bramce i euforii na stadionie? Tak, ale nie za pomocą selfie sticka – tego na stadion wnieść nie będzie można. Informacja głównie dla turystów, bo – jak można się domyślać – Rosjanie mają własne rozwiązania.

7. W pobliżu stadionów zakazane będzie korzystanie z dronów.
6. Od 25 maja do 25 lipca nie można sprzedawać, rejestrować, ani posiadać przy sobie broni.
5. Bezproblemowy dojazd na stadion z pobliskiej miejscowości? Nie komunikacją miejską, która w dniach meczowych będzie wyłączona z użytku w pobliżu miast gospodarzy. Dodatkowo w trakcie meczów wiele ulic i centrów miast zostanie wyłączonych z ruchu samochodowego.4. Wykorzystanie mistrzostw do zareklamowania swojej firmy przy pomocy graffiti? Odpada. Taka forma jest zakazana przepisami FIFA.
3. Złe wiadomości czekają też na miłośników relaksu przy grillu. Rozpalanie ich, a także ognisk, będzie zabronione. W trakcie mistrzostw nie można również wypalać traw.

2. Specjalny system przeciwpożarowy odczują tez mieszkańcy miast gospodarzy. W dni meczowe – m.in. w Wołgogradzie – firmy będą zamykane, a wyjątkiem będą tylko bary, restauracje i jednostki publiczne.
1. Każdy kibic po dotarciu do jakiegoś miasta, ma obowiązek zarejestrować się w ciągu trzech dni. Lepiej też mieć przy sobie zawsze dokument tożsamości i wizę – w przypadku ich braku policjant będzie miał prawo zatrzymać osobę na trzy godziny, celem ustalenia danych osobowych.

Jak widzimy, organizacyjnie zrobiono naprawdę sporo, by zminimalizować ryzyko wystąpienia jakichś anomalii. Znając jednak przygody mistrzów słowiańskiego przykucu i koneserów wszelkiego rodzaju napojów „gazowanych”, wyczekujemy wręcz przeróżnych incydentów. Oczywiście z całego serca liczymy na te śmieszne i zabawne, a nie niebezpieczne i zagrażające komukolwiek. Czy tak będzie, czy może ku zdziwieniu wielu osób Rosjanie naprawdę unikną wpadek? O tym przekonamy się już niedługo.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 120 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy