Stara “Jotka” powraca! Jagiellonia Białystok zmieniła herb

Poza zmianą trenera, odejściem Patryka Klimali i pozyskaniem trzech nowych zawodników, w Jagiellonii doszło do kolejnej zmiany. Tym razem graficznej. Białostocki klub po głosowaniu kibiców zmienił herb, przywracając ten sprzed trzynastu lat.

Jagiellonia Białystok w tym roku obchodzi stulecie istnienia, dlatego zarząd dał kibicom wolną rękę w kwestii wyboru nowego herbu. Kibice mogli na stronie internetowej klubu głosować na dwie opcje – obecny emblemat oraz wykorzystywany w latach 1989-1999 oraz 2003-2006.

Ogromną różnicą głosów przeważyła druga opcja. Na “starą Jotkę” zagłosowało 3618 fanów Jagiellonii, natomiast na obecnie obowiązującą zaledwie 704.

„Zgodnie z ustaleniami z Przedstawicielami Kibiców, zanim obecnie obowiązujący herb stanie się historycznym, informujemy, że na koszulkach meczowych i sprzęcie sportowym będzie obowiązywał do końca trwającego sezonu. Nowo wybrany herb zostanie zaprezentowany na koszulkach od rundy jesiennej sezonu 2020/2021. Pozostałe zmiany zostaną dokonane stopniowo” – poinformował klub na swojej oficjalnej stronie.

Co miało wpływ na taką, a nie inną decyzję kibiców Jagiellonii? Uważają, że władze klubu w 2006 roku zmieniły herb wbrew ich woli. W związku z tym, w głosowaniu zdecydowali się przywrócić poprzedni emblemat.

Fot. Jagiellonia Białystok

Komentarze

komentarzy