Status: nieokreślony. „Hazard odrzucił dwie propozycje nowego kontraktu”

Eden Hazard
Eden Hazard

Eden Hazard i Real Madryt to nieodłączny element każdego okienka transferowego. Belg pomimo blisko siedmiu lat występów w Chelsea, nadal marzy o transferze do stolicy Hiszpanii. Jak nie zatem teraz, to kiedy?

Mówiąc teraz mamy na myśli oczywiście letnie okienko transferowe. To wówczas 28-latkowi pozostanie zaledwie rok do końca kontraktu i to będzie najlepsze wyjście z tej całej sytuacji. Mimo perturbacji z jego obecną umową, „The Blues” ustalili cenę w wysokości 100 milionów funtów za swoją największe gwiazdę. Czy to wygórowana kwota? Niekoniecznie.

Ekipa ze stolicy Hiszpanii póki co jednak nie podjęła żadnych działań. Eden wciąż czeka na rozwój sytuacji, ale tylko do końca sezonu. Później będzie musiał podjąć decyzję – zostaje i podpisuje nowy kontrakt lub odchodzi. Real najprawdopodobniej latem będzie zmuszony do wielu zmian w składzie. Przede wszystkim odejść mają Luka Modrić oraz Gareth Bale. Ten pierwszy wchodzi już w końcowy etap swojej kariery (zastąpić ma go Eriksen), zaś Walijczyk nagminnie boryka się z urazami, co mocno irytuje zarząd klubu.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Kovacić kartą przetargową

Kwotę transferu Hazarda może obniżyć obecnie wypożyczony na Stamford Bridge Mateo Kovacić. Jeśli Maurizio Sarri zdecyduje o zatrzymaniu Chorwata, to bardzo możliwe, że to może być pewna karta przetargowa dla Realu.

Póki co brakuje jednak konkretów ze strony klubowego mistrza świata, tak jak miało to miejsce w letnim okienku. Wówczas „Królewscy” składali oferty za Belga, lecz Chelsea odrzucała je wbrew woli gracza. W obecnej chwili pomiędzy dwiema drużynami nie ma żadnego kontaktu, co potwierdza Kristof Terreur:

– Hazard odrzucił dwie propozycję nowej umowy i nie ma zamiaru póki co rozpatrywać następnej. O ile mi wiadomo, Real Madryt jest nadal nim zainteresowany, ale nie wykonali żadnego telefonu do Chelsea. Kiedy zeszłego lata się z nimi kontaktowali, Marina Granowskaja powiedziała, że łatwiej będzie im sprzedać Hazarda za rok. 

– PSG? Nie ma takiej możliwości. Jeśli wróci do Francji, to tylko do Lille. Eden jest szczęśliwy w Londynie. Myślę jednak, że będzie teraz naciskał na Real, ale mimo to wszystko zależy od nich – stwierdził Terreur, jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w Belgii.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Komentarze

komentarzy