Steven Gerrard komentuje zwolnienie Franka Lamparda: Nie jest to zaskoczenie

W poniedziałek Chelsea pożegnała się z Frankiem Lampardem. Wpływ na tę decyzję miały ostatnie wyniki londyńskiej ekipy, choć „The Blues” dzień przed zwolnieniem Anglika wygrali mecz w FA Cup z Luton Town. Decydujące były jednak mecze w Premier League, które pozostawiały wiele do życzenia. Rozstanie Chelsea z Lampardem skomentował szkoleniowiec Rangersów – Steven Gerrard.

Legendarny gracz Liverpoolu podobnie jak Lampard w bardzo szybkim tempie rozwija swoją trenerską karierę. 40-latek od ponad dwóch lat prowadzi ekipę Rangersów. W trwającej kampanii szkocki zespół pod wodzą Gerrarda jest na bardzo dobrej drodze, by wygrać upragnione mistrzostwo. Przewaga nad Celtikiem wynosi aż dwadzieścia trzy punkty.

Gerrard komentuje zwolnienie Lamparda

Zarówno podczas piłkarskiej przygody, jak i trenerskiej, Gerrard był niejednokrotnie porównywany do Lamparda. Nic dziwnego, że Steven został zapytany o komentarz w sprawie zwolnienia Franka z Chelsea. 40-latek wypowiedział się w bardzo pozytywnych słowach o Lampardzie – Smutno mi z tego powodu. Frank jest moim byłym przyjacielem. Zniesmaczyła mnie ta decyzja, gdyż wydaję mi się, że została podjęta zbyt szybko. Nie znam jednak szczegółów. Nie wiem jakie panowały relacje w klubie. Myślałem, że Chelsea wyciągnie do niego rękę i okaże mu wsparcie w trudnym momencie. Zrobili coś zupełnie innego. Patrząc jednak na historię Chelsea, nie jest to zaskoczenie.