Sto meczów w kadrze. Na tym etapie Neymar miażdży wszystkich, z Messim i Cristiano na czele

Ostatnie lata, na które złożyła się gra w przeciętnej Ligue 1, niezliczone sagi i afery, liczne kontuzje i częsty brak profesjonalizmu sprawiły, że Neymar w powszechnej opinii przestał być postrzegany jako gracz ścisłego topu. Jest to krzywdzące, ponieważ pomijając wszelkie aspekty pozaboiskowe, czy też skłonność do „turlania się”, Neymar wciąż jest piłkarzem wybitnym.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Francuskie rozgrywki nie rzucają na kolana, dlatego nie mamy okazji słyszeć o Brazylijczyku tak często, jak choćby w La Liga. Mimo tego Neymar i tak co jakiś czas zachwyca nas kapitalnymi zagraniami, czy bramkami, które pokazują nam, jak bardzo 27-latek przerasta tę ligę. Na szczęście istnieją jeszcze rozgrywki reprezentacyjne, w których „Ney” może pokazać swój kunszt na tle innych brazylijskich gwiazdorów.

Zawodnik, przed którym wciąż wiele lat gry, właśnie dobił do stu występów w barwach „Canarinhos”. Fenomenalny wynik, przypominający o tym, że Neymar już jako nastolatek był jedną z najwiekszych gwiazd kadry „Kraju Kawy”. Liczba spotkań to jedno, ale jeszcze bardziej imponują osiągnięte statystyki – 61 bramek i 41 asyst. Istny kosmos. Jak wygląda to w przypadku gwiazd innych reprezentacji, zarówno w tym momencie, jak i w chwili, gdy także stuknęła im setka?

grafika: B/R Football

Pierwszy rzut oka i już widzimy, że żaden z najskuteczniejszych zawodników kadr Urugwaju (Suarez), Szwecji (Ibrahimović), Argentyny (Messi), Francji (Henry), Anglii (Rooney) oraz Portugalii (C. Ronaldo), nie miał po rozegraniu stu meczów w reprezentacji takich liczb, jak Neymar. To tylko podkreśla wielkość zawodnika PSG, w przypadku którego wciąż czekamy na grę w naprawdę wielkim klubie i skupieniu się na piłce w stu procentach. Jeśli się tak stanie, niewykluczone, że za kilka lat Neymar pobije rekord Pele (77 bramek) i zbliży się do liczb, jakie w kadrze ma Cristiano Ronaldo.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy