„Strzeliliśmy cztery gole, a i tak tylko zremisowaliśmy”

Jose Mourinho
Jose Mourinho

Pomimo heroicznej walki do ostatniej minuty spotkania, Manchester United ponownie nie zdołał zdobyć kompletu punktów w spotkaniu Premier League. Strata „Czerwonych Diabłów” do TOP4 wynosi już osiem punktów, co wymusza na ekipie z Old Trafford natychmiastową poprawę formy, aby wciąż liczyć się w walce o przepustkę do Ligi Mistrzów 

Presja na Jose Mourinho wzrasta z każdym kolejnym meczem. Portugalczyk zdaje sobie doskonale sprawę, że jego dni na stanowisku menedżera mogą być już policzone. „The Special One jest sfrustrowany przede wszystkim wczorajszym spotkaniem, bowiem błędy popełniane przez bramkarza oraz obrońców, wołały o pomstę do nieba.

– Zremisowaliśmy 2: 2, ale udało nam się trafić cztery bramki.  Jak zawsze popełnialiśmy błędy i zapłaciliśmy za nie. To dzieję się nawet w takich meczach, w których graliśmy dobrze. Naszym problemem są właśnie takiego typu mecze. Zawsze jesteśmy podczas nich ukarani za dość dziwne zachowania.

Mourinho nie wskazał oczywiście winnych, ale tajemnicą poliszynela jest to, że mowa o De Gei oraz Rojo. Obaj sprokurowali obie stracone bramki przez United.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Przede wszystkim waleczność

Portugalski szkoleniowiec dodał, że był zadowolony z występu swoich piłkarzy biorąc pod uwagę ducha walki, dynamikę czy intensywność. Mimo to, jak to ujął Mourinho, nawet na ławce rezerwowych można było wyczuć panikę, gdy piłka docierała w ich strefę obronną.

W obecnym sezonie United może imponować przede wszystkim walecznością. To piąty mecz w ligowych rozgrywkach, gdy „Czerwone Diabły” zaliczają wielki comeback ze zdobytym minimum jednym punktem.

– To pozytywny znak, ale są rzeczy, których nie mogę uzyskać od swoich piłkarzy. Jednak nie powiem wam niczego więcej – zwrócił się do dziennikarzy Portugalczyk.

Odporność w defensywie przez wiele lat była znakiem rozpoznawalnym ekip prowadzonych przez 55-latka. To, że do tej pory Mourinho nie udało się zaszczepić tego stylu w jego obecnej drużynie, jest nadal odbierane dość niepokojąco.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy