Suarez wytypował swoich przyszłych następców? „Mimo, że rozpoczyna karierę…”

Luis Suarez powoli zmierza w ostatnie lata swojej kariery. Napastnik Barcelony przez wiele lat grał na wysokim poziomie, co przyczyniło się także do sporej liczby zdobytych trofeów. Czy wśród młodych napastników widzi równie utalentowanych zawodników jak on?

Od momentu trafienia do Liverpoolu, 32-latek sezon po sezonie imponuje swoją formą strzelecką. Oczywiście w trakcie ostatnich dwóch kampanii brakowało mu regularności (głównie na wyjazdach w Lidze Mistrzów), ale „Duma Katalonii” nadal nie rozgląda się za nowym napastnikiem głównie ze względu na jego osobę. Mimo to sam Suarez wytypował kilku piłkarzy, którzy w przyszłości zrobią wielka karierę:

– Oczywiście istnieje wielu dobrych, młodych piłkarzy, ale osobiście spoglądam na pewnym napastnikom. Jednym z nich jest Abraham, typowa dziewiątka w Chelsea. Myślę, że to utalentowany snajper z dobrą skutecznością. W trakcie gry umiejętnie porusza się po boisku, pomimo tego, że dopiero rozpoczyna swoją karierę. Kolejny z nich to Maxi Gomez. Poza tym, że jest Urugwajczykiem, to także piłkarz, który ma wiele cech prawdziwego napastnika. Warto zwrócić uwagę także na Lautaro Martineza.

Niedawno pojawiły się także doniesienia na temat przenosin napastnika „Dumy Katalonii” do MLS. Jego następcą miał zostać właśnie trzeci wymieniony przez niego zawodnik. Jednak doświadczony snajper nie ma zamiaru tak szybko żegnać się z futbolem na najwyższym poziomie i przewiduje występ na mistrzostwach świata w Katarze:

– Chcę zagrać na Mistrzostwach Świata w Katarze. Mogę obiecać, że to się wydarzy, ponieważ jestem bardzo ambitny i zawsze walczę o postawione przed sobą cele.

Komentarze

komentarzy