Superliga stanie się faktem? Kluby mają ogłosić powstanie elitarnych rozgrywek!

fot. goal.com

Od dłuższego czasu w mediach przewija się temat powstania Superligi. Choć cały czas do koncepcji zebrania kilku topowych europejskich klubów w jednych rozgrywkach podchodzono z ogromnym dystansem, to ostatnie doniesienia mediów sugerują, iż Superliga stanie się faktem. Według najnowszych informacji, jeszcze dziś czołowe europejskie drużyny mają ogłosić powstanie tych rozgrywek.

Celem stworzenia Superligi jest oczywiście ogromnym zysk. Szacuje się, że przychody z udziału w tej lidze byłyby na tyle duże, iż topowe kluby z Anglii, Hiszpanii czy Włoch są skłonne zrezygnować m.in. z Ligi Mistrzów, która wkrótce ma przejść reformę. Jak twierdzi The Times mowa o 310 milionach funtów za dołączenie.

Superliga stanie się faktem?

Z ogłoszeniem nowego formatu LM zbiegają się doniesienia w sprawie powstania Superligi. Jak twierdzi m.in. Bertrand Latour, już w niedzielny wieczór czołowe zespoły z Europy mają ogłosić powstanie tych rozgrywek. Według informacji RMC Sport, skład Superligi stworzyłyby następujące kluby: Manchester United, Liverpool, Manchester City, Arsenal, Chelsea, Tottenham, FC Barcelona, Real Madryt, Atletico Madryt, Inter, Milan oraz Juventus.

Jak widać w tym gronie brakuje francuskich oraz niemieckich zespołów. Według RMC Sport, PSG odrzuciło dołączenie do elitarnych rozgrywek, gdyż pozostaje wierne UEFIE. Można przypuszczać, że jak na razie niechętnie do pomysłu podchodzi także Bayern, który z pewnością również dostał zaproszenie.

O krok dalej idzie Mike Keegan z Daily Mail, który twierdzi, iż w niedzielny wieczór zostanie zaprezentowana Superliga, za którą odpowiadać będzie Florentino Perez jako przewodniczący.

Kara od UEFY?

La Gazzetta dello Sport informuje, iż ewentualne stworzenie Superligi sprawi, iż wszystkie drużyny, które wejdą w skład tych rozgrywek, zostaną wykluczone z turniejów UEFY na najbliższy sezon.

Komentarze

komentarzy