„Świąteczne kolędowanie” klubów Ekstraklasy

Święta Bożego Narodzenia to także okazja do lekkiej zmiany tonacji wpisów w mediach społecznościowych. Wyjątkowy okres wymaga wyjątkowej komunikacji. Sprawdźmy więc, jak wygląda świąteczny „content” proponowany przez kluby PKO Ekstraklasy.

Święta w Krakowie

Wiele klubów od lat angażuje się w bożonarodzeniową akcję pomocy najuboższym – Szlachetną Paczkę. W tym roku w mediach społecznościowych pochwaliła się tym między innymi Cracovia, która wypuściła krótki materiał wideo z przygotowań do tego przedsięwzięcia. Klub z Krakowa promował także swoją świąteczną kolekcję odzieży i gadżetów poprzez tematyczne wideo z motywem Bożego Narodzenia.

Czas na kalendarze

Od Świąt do Nowego Roku jest bardzo blisko, dlatego kluby łączą te okresy promując przy okazji swój własny „merch”. Pod tym kątem szczególnie wyróżniła się Jagiellonia Białystok, która pieczołowicie przygotowała się do specjalnego kalendarza na nowy, 2022 rok. Specjalna sesja zdjęciowa z udziałem zawodników oraz trenera zespołu z Podlasia imituje znane sceny z polskiej i światowej kinematografii, przy okazji sugerując dobór filmów na okres świąteczny.

Swój kalendarz intensywnie promuje także Raków Częstochowa, wiążąc to bezpośrednio ze świątecznym zakończeniem roku stulecia klubu. Szczególnie efektownie zamknięty został również na boisku, wysokim zwycięstwem 5:0 właśnie nad wyżej wymienionymi białostoczanami.

Górnik Zabrze pomaga

Więzy rodzinne i społeczne niezmiennie silne są na Górnym Śląsku, gdzie pomocowe działania z okazji Świąt koordynuje Górnik Zabrze. Trójkolorowi prowadzą między innymi licytację, z której cały dochód wesprze małego, niespełna rocznego Piotrusia cierpiącego na artrogrypozę, czyli wrodzoną sztywność stawów, a także 20-letniego Miłosza zmagającego się z chorobą pierwotnego stwardniającego zapalenia dróg żółciowych.

Stal Mielec z humorem

Na bazie opinii dziennikarza Pawła Paczula, którego przedsezonowy typ zapowiadał spadek Stali Mielec z PKO BP Ekstraklasy, a także przeprowadzonego przez niego zakładu (w wypadku utrzymania klubu z Mielca w elicie, dziennikarz ma poprowadzić swój program w niecodziennym stroju), świątecznym gestem wykazał się klub z Podkarpacia. Stal Mielec przesłała swojemu nieformalnemu oponentowi gwiazdkowy prezent.

Choinka w Płocku

Kluby PKO BP Ekstraklasy stawiają również na integrowanie lokalnej społeczności. Budujący się z wolna stadion w Płocku w przedświąteczny wtorek przyozdobiony został choinką, w której uczestniczyli przedstawiciele klubu oraz członkowie Nafciarze Members Club. Symboliczny gest został miło powitany przez kibiców.

Czekamy na więcej

W czasie Świąt akcentów i filmów zrobi się na pewno jeszcze więcej. Polskie kluby na najwyższym szczeblu rozgrywkowym starają się odtworzyć klimat tych wyjątkowych dni w roku. Choć drogi do tego są różne, każda z nich jawi się jako godna uwagi.