Sympatycy Manchesteru City odetchnęli z ulgą. Raheem Sterling negocjuje z klubem nowy kontrakt!

Wydawać by się mogło, że w Manchesterze City wszystko chodzi jak w zegarku, a sympatycy tego zespołu przeżywają istny Eden. Rzeczywistość nie jest jednak tak różowa. Jednym ze zmartwień kibiców „The Citizens” był Raheem Sterling. Anglik długo zwlekał z jakimikolwiek negocjacjami w sprawie nowego kontraktu. Ostatnie doniesienia mediów zmieniają obraz sprawy.

Jakiś czas temu Raheem Sterling obchodził niemały jubileusz w Manchesterze City. Ofensywny zawodnik rozegrał bowiem dla tego klubu już ponad 150 spotkań. W tych meczach Anglik strzelił łącznie 48 bramek oraz zaliczył 52 asysty. Z pewnością takie statystyki robią wrażenie na niejednym kibicu Premier League. O tym jak ważny dla klubu jest Sterling wiedzą również sami sympatycy „The Citizens”. Wielu z nich obawiało się o przyszłość piłkarza na Etihad.

Anglik zwlekł dość długo z jakimikolwiek rozmowami w sprawie nowej umowy. Obecny kontrakt zawodnika obowiązuje  z klubem „tylko” do końca czerwca 2020 roku. Półtoraroczna umowa z City powoduje oczywiście liczne plotki w mediach w kontekście ewentualnego transferu. Według niektórych źródeł, Anglikiem zainteresowany był (i nadal jest) Real Madryt. Nowe wiadomości z Wysp całkowicie mogą wykluczyć ewentualną przeprowadzkę do stolicy Hiszpanii.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 120 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Wszystkie bowiem źródła w Anglii są zgodne – Raheem Sterling dogadał się z klubem i podpisze nowy, pięcioletni kontrakt. Media nie informują jednak jednogłośnie w kontekście tygodniówki, jaką miałby zarabiać piłkarz po przedłużeniu umowy. Według niektórych źródeł płaca Raheema wzrośnie do 300 tysięcy funtów tygodniowo. Inne media mówią o 200 tysiącach + zmienne, które mogą zagwarantować płace w okolicach wspominanych 300 tyś. funtów.

Jedno jest pewne. Kibice „The Citizens” mogą powoli odetchnąć z ulgą. Sterling najprawdopodobniej podpisze nowy kontrakt, zamykając tym samym plotki o transferze do innego klubu. Warto zaznaczyć, że Raheem może zostać kolejnym piłkarzem w okresie ostatnich miesięcy, który przedłużył umowę z zespołem. We wrześniu kontrakt podpisał Sergio Aguero, natomiast w sierpniu swoją umowę przedłużył Gabriel Jesus. W kontekście Brazylijczyka kibice nie widzą jednak pozytywów tej decyzji, gdyż po podpisaniu umowy Jesus mocno obniżył loty.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 120 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy