Obiektywny Eden Hazard – „Złota Piłka? Nie zasługuję na nią”

Eden Hazard

Bardzo udane mistrzostwa świata oraz świetny początek sezonu z Chelsea. Dwa wspomniane czynniki spowodowały, że Eden Hazard zaczął być wymieniany wśród aktualnie najlepszy zawodników na świecie. Belgijski zawodnik twardo jednak stąpa po ziemi, twierdząc, że aktualnie nie zasługuje na określenie go mianem najlepszego piłkarza na świecie.

Hazard miał niemały wpływ na sukces Belgii w Rosji. Reprezentacja Edena sięgnęła po trzecie miejsce tego prestiżowego turnieju. Po powrocie do klubu, Eden Hazard nie zamierzał zwalniać tempa. Piłkarz „The Blues” genialnie rozpoczął sezon, najpierw asystując w dwóch spotkaniach londyńskiego zespołu, a następnie strzelając dwie bramki w dwóch kolejnych meczach. Po czterech kolejkach Premier League, nadszedł czas na przerwę reprezentacyjną. W kadrze Eden również nie chciał być gorszy.  Belg zakończył wrześniowe zgrupowanie z dwoma golami.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Prawdziwe show najlepszy piłkarz Chelsea zaprezentował w meczu z Cardiff. Eden Hazard popisał się hat-trickiem, uzyskując tym samym już pięć trafień w ligowych zmaganiach. Taka dyspozycja rozpoczęła nie tylko dyskusję na temat transferu zawodnika do Realu, ale również kwestię określenia Belga aktualnie najlepszym piłkarzem na świecie.

„Są piłkarze lepsi ode mnie”

Sam piłkarz ewidentnie twardo stąpa po ziemi. W rozmowie dla „RTFB”, Eden Hazard stwierdził, że nie zasługuje aktualnie na Złotą Piłkę – Pomimo iż miałem bardzo udany rok, staram się twardo stąpać po ziemi. Nie zasługuję na Złotą Piłkę. Myślę, że są piłkarze, którzy byli lepsi ode mnie. Wygranie tej nagrody nie jest dla mnie głównym celem. Jeśli któregoś dnia otrzymam to wyróżnienie, na pewno się ucieszę, jednakże nie będzie dla mnie problemem, jeżeli nigdy go nie otrzymam. 

Belg wskazał również na swoich dwóch faworytów w tym plebiscycie – Wcześniej powiedziałbym, że Luka Modric, jednakże ma on aktualnie gorszy okres niż kilka miesięcy temu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę również start obecnego sezonu, myślę, że Kylian Mbappe zasługuje na to wyróżnienie. 

A Waszym zdanie, kto powinien otrzymać Złotą Piłkę?

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy