Marzenia o wielkim Newcastle legły w gruzach. Szejk wycofuje się z zakupu klubu!

Nie będzie kolejnego angielskiego zespołu, za który odpowiada szejk z Arabii Saudyjskiej. PCP Capital Partners oraz Reuben Brothers wycofali se z procesu zakupu Newcastle. Przedstawiono specjalnie oświadczenie w tej sprawie.

To miał być wielki projekt. Mohammed bin Salman, którego reprezentowała firma PCP Capital Partners od kilku miesięcy próbowała dopiąć umowy kupna „Srok”. W związku z inwestycją jednego z najbogatszych ludzi na świecie, ekipę Newcastle określano mianem przyszłej potęgi.

Szejk nie kupi Newcastle

W specjalnym oświadczeniu PCP Capital Partners i Reuben Brothers poinformowali, iż firmy wycofują się z procesu zakupu – Z głębokim uznaniem dla społeczności Newcastle i znaczenia klubu, podjęliśmy decyzję o wycofaniu naszego zainteresowania w kontekście nabycia tego klubu piłkarskiego.

Robimy to z żalem, ponieważ byliśmy podekscytowani i w pełni zaangażowani w inwestycję. Wierzyliśmy, że przywrócimy klubowi odpowiednią pozycję drużyny. 

Co dalej?

Jak na razie nie wiadomo, czy Mike Ashley nadal będzie wyrażał chęć sprzedaży klubu. W czasie kryzysu o zmianę właściciela z pewnością będzie bardzo trudno.