Szesnastolatek za 25 milionów funtów? Piłkarz Birmingham na celowniku ekip z Premier League!

Futbol ciągle się rozwija. Niegdyś panowała opinia, iż nastoletni piłkarze nie do końca mogą z marszu wejść do czołowej ekipy z topowej ligi, gdyż potrzebny jest odpowiedni warsztat, który zdobywa się podczas m.in. wypożyczeń. Obecnie, wygląda to nieco inaczej. Coraz częściej szkoleniowcy dają szanse graczom poniżej dwudziestego roku życia. Są także skrajne przypadki. Do tej grupy zaliczany jest Jude Bellingham. Anglik w wieku 16 lat jest ważnym ogniwem swojego zespołu. Niewykluczone, że Jude wkrótce trafi do wielkiego klubu!

Urodzony 29 czerwca 2003 roku. Jude Bellingham to jeden z ewenementów Championship. Nie ma bowiem wielu graczy w takim wieku na zapleczu Premier League, którzy w połowie sezonu mogliby pochwalić się 24 występami w lidze co przekłada się na prawie 1500 minut spędzonych na boisku. Taki wynik na tym etapie rozgrywek ma Jude Bellingham. Co więcej, zawodnik środka pola zgromadził także bardzo dobre statystyki.

We wszystkich ligowych meczach, 16-latkowi udało się strzelić cztery gole oraz zanotować jedną asystę. Jude zawstydza nieco swoich ofensywnych kolegów z zespołu, gdyż więcej bramek w klubie (w kontekście meczów w Championship) ma tylko Lukas Jutkiewicz. 30-latek zdobył osiem bramek.

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem informacja, iż swoimi występami Bellingham wzbudził zainteresowanie ekip z Premier League. Jak informują media, Manchester United chętnie wykupi tego piłkarza w zimowym oknie transferowym.

Co więcej, „Czerwone Diabły” są w stanie zaoferować nawet 25 milionów funtów. Jak informuje The Times, taką propozycję przedstawiciele Birmingham są w stanie przyjąć. Jest jeden warunek. Jude ma zostać w zespole z Championship na osiemnaście miesięcy.

Wymóg drużyny z St Andrew’s Stadium być może spodoba się ekipie z Old Trafford. Bellingham może mieć spore problemy z regularną grą w Manchesterze, a dla piłkarza w takim wieku najważniejszy jest wyjściowy plac. Jeśli „Czerwone Diabły” chcą zagwarantować sobie kartę zawodniczą 16-latka, to zarząd wielokrotnego mistrza Anglii musi działać szybko. Jude wzbudza także zainteresowanie drużyn z Niemiec, Włoch oraz Hiszpanii. Dodatkowo Arsenal jest także w gronie klubów, które rozważają sprowadzenie tego zawodnika.

Komentarze

komentarzy