Szkocki klub wycofał się z zakontraktowania kontrowersyjnego piłkarza

Pod koniec stycznia tego roku ekipa Raith Rovers, która rywalizuje w szkockiej Dywizji 1, zakontraktowała Davida Goodwillie’a. Ten ruch bardzo nie spodobał się kibicom oraz osobom związanym z zespołem. Wszystko za sprawą przeszłości napastnika. Ostatecznie zarząd Raith Rovers zdecydował się zrezygnować z usług 32-latka.

David Goodwillie to były gracz takich ekip jak Dundee United, Blackburn, Crystal Palace czy Blackpool. W 2017 roku kariera napastnika stanęła pod dużym znakiem zapytania. Goodwillie został bowiem skazany na gwałt. Snajper podpisał kontrakt z zespołem Clyde, w którym występował do teraz.

Raith Rovers rezygnuje z kontrowersyjnego piłkarza

Goodwillie otrzymał ostatnio szansę na wykonanie kroku do przodu w swojej karierze, gdyż podpisał kontrakt z zespołem Raith Rovers, który rywalizuje w Dywizji 1. Są to rozgrywki zaplecza szkockiej ekstraklasy. Ten ruch nie spodobał się jednak wielu kibicom Raith Rovers. Doszło do sytuacji, w której kapitan kobiecej drużyny – Tyler Rattray ogłosiła, że odchodzi z klubu, natomiast sponsor koszulek – szkocka pisarka Val McDermid odsunęła się od klubu.

Presja otoczenia zmusiła zarząd Raith Rovers do wycofania się z zakontraktowania Goodwilie’a. Klub poinformował za pośrednictwem swoich mediów, że 32-latek nie będzie reprezentować barw zespołu.

Komentarze

komentarzy