Szykują się wielkie zmiany w Interze? Antonio Conte bliski odejścia!

Całkiem niedawno sympatycy Interu świętowali mistrzostwo Włoch. Niewykluczone, że w najbliższych dniach nastroje w szeregach kibiców mediolańskiej ekipy ulegną drastycznej zmianie. Według ostatnich doniesień mediów, klub musi uzyskać środki z tytułu sprzedaży zawodników, a także zredukować wynagrodzenia. To nie podoba się Antonio Conte, który najprawdopodobniej opuści Inter.

O relacjach włoskiego szkoleniowca z zarządami klubów, w których pracował, media spekulowały niejednokrotnie. 51-latek odchodził z Juventusu czy Chelsea w nieciekawych okolicznościach. Już w ubiegłym roku włoscy dziennikarze informowali o problemach Conte z zarządem Interu. Ostatecznie pożar udało się ugasić, a włoski trener razem z zespołem sięgnął po Scudetto.

Conte odejdzie z Interu?

Tym razem ta sztuka może się nie udać. Jak donosi „La Gazzetta dello Sport”, Antonio Conte w ciągu 48 godzin opuści Inter. Według wspominanego źródła, klub musi uzyskać środki z tytułu sprzedaży przynajmniej jednego kluczowego zawodnika. Mowa o kwocie 100 milionów euro. Dodatkowo mediolański zespół jest zmuszony do obniżki wynagrodzeń o 20%.

To naturalnie nie podoba się Antonio Conte, który ma ogromne ambicje i liczył na kolejne wzmocnienia, a nie cięcie kosztów. W związku z tym, Włoch ma opuścić drużynę za porozumieniem stron.