Szykuje się wielki powrót Karima Benzemy?!

 

Od 2015 roku Karim Benzema nie występuje w reprezentacji Francji. W tym czasie miała miejsce słynna już afera, w którą był zaangażowany napastnik Realu Madryt. Niewykluczone, że po prawie sześciu latach snajper „Królewskich” ponownie ubierze koszulkę swojej kadry. Według ostatnich doniesień mediów, Benzema znajdzie się na liście zawodników powołanych na Euro 2020.

Powodem całkowitego odsunięcia Karima Benzemy od reprezentacji była głośna afera, w której bohaterem był także Mathieu Valbuena. Benzema szantażował swojego kolegę z reprezentacji, dlatego Didier Deschamps podjął decyzję, by całkowicie odizolować napastnika Realu od kadry.

Wielki powrót?

Po odejściu Cristiano Ronaldo z Madrytu, Karim Benzema jest niezwykle ważnym ogniwem ekipy „Królewskich”. W obecnym sezonie 33-latek strzelił aż 29 goli oraz zanotował 8 asyst w 45 spotkaniach. Biorąc pod uwagę kiepską formę Martiala, a także brak regularnej gry Giroud, Karim Benzema wydaje się bardzo potrzebnym wzmocnieniem francuskiej kadry.

Jak informuje Le Parisien, wiele wskazuje na to, iż topór wojenny został zakopany. Didier Deschamps ma uwzględnić Benzemę na liście zawodników powołanych na Euro 2020.

Komentarze

komentarzy