Szykuje się zmiana w PSG? Mauricio Pochettino poprosił o rozwiązanie kontraktu!

Spore zaskoczenie wzbudziła decyzja władz PSG, która została ogłoszona 24 grudnia. Z klubem pożegnał się wtedy Thomas Tuchel. Po kilku dniach niepewności, funkcję trenera paryskiej ekipy przejął Mauricio Pochettino. Sympatycy zespołu z Ligue 1 mają mieszanie odczucia w kontekście pracy Argentyńczyka. Niewykluczone, że Pochettino już wkrótce pożegna się z PSG. Spore zaskoczenie może wzbudzać sugestia, iż to sam 49-latek miał poprosić o rozwiązanie kontraktu.

Początek sezonu w wykonaniu PSG nie był najlepszy, jednakże w dużej mierze wpłynęła na to sytuacja kadrowa drużyny. Gdy paryska ekipa zaczęła wychodzić na prostą, to nagle z ławką pożegnał się Thomas Tuchel, który miał bardzo złe relacje z Leonardo. Francuski klub zatrudnił Mauricio Pochettino.

Pochettino odejdzie z PSG?

Argentyńczyk walczył na wszystkich frontach, kończąc ostatecznie sezon z Pucharem Francji, przegrywając rywalizację w Ligue 1 z Lille, a także odpadając w półfinale LM. Sympatycy paryskiej ekipy mogli czuć spore rozczarowanie w kontekście ligowych zmagań. Triumf Lille był ogromną sensacją.

Stanowisko klubu tuż po kampanii było jednak bardzo klarowne. Pochettino miał zostać na stanowisku trenera. Niewykluczone, że Argentyńczyk ostatecznie odejdzie z Paryża. Jak twierdzi serwis Goal, sam Pochettino poprosił zarząd o rozwiązanie kontraktu. Nie jest tajemnicą, iż 49-latek chciałby wrócić do Tottenhamu. Dodatkowo zwolniła się posada w Realu Madryt.

Z kolei PSG ma w kim wybierać, gdyż aktualnie dostępni są Conte czy Zidane. Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację na rynku trenerskim, paryski zespół nie powinien specjalnie nalegać na dalszy pobyt Mauricio Pochettino w klubie.

Komentarze

komentarzy