Tajemnicze spotkanie Realu Madryt z agentami gracza City. Królewscy dopną swego?

Pep Guardiola

W ostatnich latach wielu ofensywnych piłkarzy było ustawianych w jednym rzędzie z Cristiano Ronaldo oraz Leo Messim. Do tej pory jednak żadnemu z nich nie udało się zakotwiczyć na dłużej przy dwóch piłkarskich gigantach. Czy już niebawem ten trend przełamie Raheem Sterling?

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Anglik od czasu przejęcia zespołu przez Pepa Guardiolę z meczu na mecz notuje niesamowity progres. Skrzydłowy City dziś jest jednym z ważniejszych graczy w układance hiszpańskiego szkoleniowca, co już niebawem może zaprocentować kolejnym krokiem w jego karierze. Mowa oczywiście o transferze do Realu Madryt.

Informacje dziennikarzy „The Athletic” sugerują, że podczas ubiegłego letniego okienka doszło do tajemniczych spotkań między Jose Angelem Sanchezem i przedstawicielami piłkarza. Tematem rozmowy był oczywiście transfer zawodnika do Madrytu. Mimo to „Królewscy” nie skonkretyzowali swojego zainteresowania, a Sanchez jako prawa ręka Florentino Pereza większość czasu spędził na rozmowach z agentami Pogby, Eriksena czy Hazarda. Ostatecznie udało się zakontraktować tylko Belga.

Mimo to wszyscy zdają sobie sprawę, że Real Madryt potrzebuje zmian, które pobudzą ten zespół. Oczywiście „Królewscy” zajmują drugie miejsce w La Liga, ale ich początek sezonu nie jest najlepszy, a dziennikarze już po przegranej z PSG alarmowali o kryzysie. Były to oczywiście wołania nieco na wyrost, ale ofensywa tego klubu potrzebuje pewnych zmian, w które Sterling idealnie mógłby się wkomponować.

Póki co reprezentant Anglii nie dopuszcza do siebie myśli o odejściu. Sterling wierzy, że jest obecnie w najlepszym miejscu dla swojej kariery. Ale co będzie za dwa lub trzy lata? Skrzydłowemu podoba się pomysł, aby pewnego dnia trafić do stolicy Hiszpanii – zresztą niemalże jak każdemu piłkarzowi na świecie. Z drugiej strony w jego naturze jest pewna wdzięczność dla Guardioli, który przez ponad trzy lata rozwinął jego umiejętności.

Trudno tak naprawdę znaleźć lepszy klub do rozwoju i zakończenia kariery z bogatym CV aniżeli City. Mistrzowie Anglii mają świetny skład, dobrze rozbudowany klub, wielkie pieniądze, odnoszą sukcesy i posiadają genialnego menedżera. To nie musi jednak trwać wiecznie. Decyzje Hazarda, Beckhama oraz Cristiano Ronaldo utwierdziły nas w przekonaniu, że Realowi się nie odmawia, z czym już niebawem zmierzy się właśnie Sterling.

Manchester City nie zamierza tak łatwo tracić kluczowego zawodnika swojej drużyny. Głównie dlatego powoli jest przygotowywany nowy kontrakt dla Sterlinga. Ten obecny podpisał niespełna w listopadzie ubiegłego roku, ale „Obywatele” chcą wraz z kolejną umową uczynić Anglika najlepiej zarabiającym zawodnikiem w klubie i zapewne w całej lidze. Czy to zatrzyma zdolnego skrzydłowego przed zaakceptowaniem w niedalekiej przyszłości oferty od wymarzonego klubu?

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy