Taki krok jest konieczny. Manchester United pobije rekord transferowy?!

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly

Trudno znaleźć jakieś pozytywne określenie, by na ten moment właściwie opisać Manchester United. „Czerwone Diabły” zmagają się z wieloma problemami. Jeden z nich może zostać rozwiązany w najbliższym oknie transferowym. Klub z Old Trafford zamierza rozbić bank, by sprowadzić Kalidou Koulibaly’ego!

Każda drużyna ma w swoich szeregach pewne wyraźne mankamenty. Podobnie wygląda sytuacja w Manchesterze United. Jeśli „Czerwone Diabły” marzą o powrocie do Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020, wielokrotny mistrz Anglii musi dokonać odpowiednich wzmocnień. Środek obrony wydaje się pozycją, która wymaga nowej jakości. Zarząd Manchesteru ma nawet konkretny plan w tej sprawie.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Według ostatnich doniesień mediów, Kalidou Koulibaly jest celem numer jeden „Czerwonych Diabłów” na letnie okno transferowe. Klub z Old Trafford przygotowuje ogromną sumę pieniędzy, by sprowadzić Senegalczyka do swojej ekipy. Kwota całej transakcji może przebić aktualny rekord.

Mowa oczywiście o najdroższym defensorze na świecie. Ten tytuł dzierży obecnie Virgil van Dijk. Holender przeniósł się w styczniu 2018 roku z Southampton do Liverpoolu za sumę 75 milionów funtów. Wydaje się wręcz pewne, że kwota transferu Koulibaly’ego będzie zdecydowanie wyższa.

Przedstawiciele Napoli nie należą bowiem do negocjatorów, z którymi łatwo można się dogadać. Włoski zespół z reguły osiąga to, co wcześniej sobie założył. W przypadku Koulibaly’ego mówi się, iż ekipa z Neapolu oczekuje nawet 150 milionów euro.

Czy Manchester United wyda taką sumę pieniędzy za 27-latka? Na pewno „Czerwone Diabły” są w stanie czegoś takiego wykonać. Inną kwestią jest, czy zdecydują się na tak poważną inwestycję.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy